1 / 57

Villa dei Marchesi

Borgo San Lorenzo, Italien

På landet



Bekvämligheter

Pool
Internet
Tvättmaskin
Spa
Parkering
Kaffebryggare
TV
Diskmaskin
Husdjur tillåtna
Ugn
Kabel- eller satellit-TV
Solstolar
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Frys

I Borgo San Lorenzo ligger detta boende på landet, en tio minuters bilfärd från både Pasticceria Cesarino och Palazzo dei Vicari. Detta boende med spa ligger 7,5 km från Mugello Circuit racerbana och 10,8 km från Casa di Giotto. Det finns en privat möblerad terrass. Köket är utrustat med en stor kyl med frys, en ugn och en spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellitkanaler erbjuder underhållning. Det privata badrummet med åtskilt badkar och dusch har djupt badkar och regndusch. Bekvämligheter som ingår är ett separat loungeområde och kaffe- och tebryggare. Du kan också be om att få gratis spjälsäng. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Pasticceria Cesarino - 6,8 km
Mugello Circuit racerbana - 7,5 km
Palazzo dei Vicari - 7,7 km
Casa di Giotto - 10,8 km
UNA Poggio Dei Medici Golf Club - 11 km
Gudarnas stig - 12,1 km
Villa Medicea di Cafaggiolo - 15,2 km
Convento del Bosco ai Frati - 15,5 km
Castello del Trebbio - 16,1 km
Cascata dell'Abbraccio - 18,2 km
Lago di Bilancino - 18,5 km
Castello di Villanova della Arno - 19,3 km
Museo Archeologico Comprensoriale - 21,3 km
Barberino designoutlet - 24,2 km
Madonna della Neves helgedom - 25 km

Den största flygplatsen i närheten är Peretolas flygplats (FLR) - 51,7 km

Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Skäm bort dig själv med ett besök på deras fullständiga spa.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: EUR 3000 per boende, per vistelse
  • Stadsskatt: 2 EUR per person per natt i upp till 6 nätter. Skatten gäller inte barn under 14 år.
  • Avgift för städning: 600 EUR per boende och per vistelse
  • Elavgift: EUR 0.50 per vistelse per kWh.
  • Uppvärmningsavgift: EUR 1.50 per vistelse för användning över 11 kWh.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Boendet debiterar en förbrukningsbaserad gasavgift på EUR 1,50 per kubikmeter.
  • Avgift för extrasäng: EUR 40.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 18 maj till 30 september.

Karta över Villa dei Marchesi

Adress

Villa dei Marchesi

Via Filippo Pananti 1

50032

Borgo San Lorenzo, Italien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.