1 / 25

Hotel Cisne

Cuenca, Ecuador

Nära Moderna museet



Bekvämligheter

Bar
Internet
Parkering
TV
Husdjur tillåtna
Säkerhetsbox
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten

I Cuenca ligger Hotel Cisne i anslutning till en tåg-/tunnelbanestation, en fem minuters bilfärd från både Pista De Bicicross Bmx Cuenca och Galeria FVega. Detta hotell ligger 2,1 km från Moderna museet och 2,2 km från Cuencas universitets orkidéträdgård. Känn dig som hemma i ett av de 28 rummen med smart-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Badrummen har badkar eller dusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns mörkläggningsgardiner. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Galeria FVega - 2 km
Moderna museet - 2,1 km
Pista De Bicicross Bmx Cuenca - 2,1 km
Cuencas universitets orkidéträdgård - 2,1 km
Plaza San Sebastián - 2,1 km
Museo de Arte Extremo - 2,2 km
Casa de los Arcos konstmuseum - 2,3 km
San Cenáculo-kyrkan - 2,4 km
Museo del Sombrero - 2,5 km
Plaza de San Francisco - 2,5 km
Carmen de la Asunción-klostret - 2,7 km
Santo Domingo-kyrkan - 2,7 km
Catedral de la Inmaculada Concepción - 2,8 km
Parque Calderon - 2,8 km
Centro Interamericanos de Artes Populares - 3 km

Hotel Cisne rekommenderar att du använder flygplatsen Cuenca (CUE-Mariscal Lamar) - 5,8 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och conciergetjänster. Hotel Cisne har en snackbar/deli där gäster kan köpa nåt gott att äta. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 08.00 och 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • I Ecuador finns en moms på 15 %. Utländska resenärer som visar upp ett giltigt pass och ett turistvisum kan vara undantagna från momsen på 15 %.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: USD 15 per person (enkel resa)
  • Avgift för närliggande parkering: USD 3 per per vistelse (20 meter bort)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Det är möjligt att barn inte är berättigade till gratis frukost.

Karta över Hotel Cisne

Adress

Hotel Cisne

Av. Americas y Amazonas

Cuenca, Ecuador

N -2.898186 E -79.026114

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.