1 / 45

Lalaca

Hakone, Japan

Nära Hakone Gora Park



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
Vattenkokare
TV
Säkerhetsbox
Hårtork
Trädgård
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna

Lalaca ligger i Hakone (i området Gora), en 4 minuters promenad från Hakone Gora Park och fem minuter med bil från Hakone Kowakien Yunessun. Detta ryokan ligger 10,8 km från Ashisjön och 19,3 km från Gotemba Premium Outlets. Känn dig som hemma i ett av de 9 rummen med kylskåp och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrum med badkar och dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns värdeförvaringsskåp och vattenkokare. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Hakone Gora Park - 0,4 km
Hakone Museum of Art - 0,5 km
Hakone friluftsmuseum - 1,5 km
Miyagino Hayakawa flodbanks körsbärsblommor - 1,7 km
Okada Museum of Art - 2,1 km
Ōwakudani - 2,4 km
Hakone Kowakien Yunessun - 2,4 km
Sengokuhara Onsen - 2,5 km
Chisuji Falls - 2,6 km
Pola Museum of Art - 3,8 km
Hakones repväg - 4 km
Hakones venetianska glasmuseum - 5,7 km
Lalique Museum Hakone - 6,2 km
Hakone Village Samurai Museum - 6,5 km
Daihakone Country Club - 6,9 km

Lalaca rekommenderar att du använder flygplatsen Tokyo (HND-Haneda) - 99,6 km

Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal, bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Skäm bort dig själv med massage eller njut av utsikten från deras trädgården. Gäster på Lalaca kan äta gott på Lalaca restaurant.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 150.00 JPY per person per natt. Skatten gäller inte barn under 13 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Förhandsbokningar krävs för badhus/onsen. Bokningar kan göras genom att kontakta detta ryokan innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
  • Observera att vissa boenden inte tillåter gäster med tatueringar att använda boendets allmänna bad.

Karta över Lalaca

Adress

Lalaca

Hakonemachi, Gora 1320-270

250-0408

Hakone, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.