1 / 16

Haus Atlantik bei Büsum - Büsum

Hedwigenkoog, Tyskland

Använd denna rymliga semesterlägenhet för en avkopplande aktiv semester och utforska regionen.



Bekvämligheter

Parkering
Kaffebryggare
TV
Kabel- eller satellit-TV
Trädgård
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Dusch
Barnsängar
Barnstolar
Frys

Använd denna rymliga semesterlägenhet för en avkopplande aktiv semester och utforska regionen.

Denna ljusa semesterlägenhet erbjuder dig en bekväm tillflyktsort för att ta en paus med familjen nära Nordsjöns dike och inte långt från Büsum. Förbered dina måltider i det praktiska köket och sätt dig i vardagsrummet efter en lång dag för att koppla av med en film eller en kväll med spel.

Börja dagen med en kopp kaffe i den gemensamma trädgården och låt barnen ordna frukost på den stora gräsmattan innan ni ger er iväg på en spännande utflykt.

Gör långa cykelturer genom det platta landskapet. Den närliggande familjelagunen Perlenbucht erbjuder skyddade badsjöar och vattensportanläggningar. Besök äventyrsbadet Piratenmeer med sin wellness-oas eller Büsums akvarium. Gör vandringar på gyttjan, båtturer till sälbankarna eller till nationalparken Vadehavet. Sälreservatet Friedrichskoog, Multimar Wattforum i Tönning eller den kosmopolitiska staden Hamburg är perfekta för dagsutflykter.

Fakta
  • Byggnadsmaterial: Sten
  • Semesterlägenhet: 75m²
  • 1. våning
  • Sänglinnen kan ej hyras
Faciliteter
  • Rökfritt hus
  • Stereoanläggning och CD
  • 1 TV
  • Parabol
Rumsfördelning Semesterhus
  • 1 Badrum

    Varmt och kallt vatten, Dusch

  • 1 Kök
  • Sovrum 1

    Enkelsäng(ar) (1 sovplats)

  • Sovrum 2

    Enkelsäng(ar) (1 sovplats)

  • Sovrum 3

    Dubbelsäng(ar) (2 sovplatser)

  • Sovrum 4

    2x Enkelsäng(ar) (1 sovplats i vardera)

  • 1 Toalett

    WC: Varmt och kallt vatten

  • 1 Vardagsrum
Bekvämligheter
  • Frysfack: 5 l
  • Kaffebryggare
  • Kök: Varmt och kallt vatten
  • Kylskåp
  • Mikrougn
  • El-spis
Uppvärmning / Energi
  • Oljevärme
  • Förbrukningskostnader inkl.
  • Helårsisolerat
Utomhus
  • Hav
  • Tennisbana
  • Minigolf
  • Simhall
  • Gratis p-plats på tomten: 2 parkeringsplatser
  • Gemensam tomt: 2000m²
  • Öppen tomt
Avstånd / Närområde
  • Avstånd till fiskemöjlighet: 500 m
  • Avstånd till shopping: 8 km
  • Närmaste restaurang: 3 km
  • Närmaste bebyggelse: 5 m
  • Avst. till närmaste vatten/bad: 8 km (Hav/sandstrand)
  • Avstånd till alt. vatten/badem: 8 km (Sjö)
  • Närmaste ort: 23 km
Övrig information
  • HAM
  • WC: Varmt och kallt vatten

Tillval

Städning ingår i priset

Karta över Haus Atlantik bei Büsum - Büsum

Adress

Haus Atlantik bei Büsum - Büsum

Schüttenhörn 15

25761

Hedwigenkoog, Tyskland

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.