1 / 68

Hotel Taisei Annex

Kagoshima, Japan

Nära Amu Plaza Kagoshima



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
TV
Telefon
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Badkar eller dusch
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

Hotel Taisei Annex ligger i hjärtat av Kagoshima, en fem minuters promenad från både Amu Plaza Kagoshima och Amuran Ferris Wheel. Detta hotell ligger 19 km från Sakurajima (berg) och 0,4 km från Museum of the Meiji Restoration. Känn dig som hemma i ett av de 166 luftkonditionerade rummen med kylskåp och LED-tv. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan digitalkanaler står för underhållningen. Badrummen har dush över badkar, djupa badkar och hårtorkar. På rummet finns telefon, skrivbord och mörkläggningsgardiner. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Amu Plaza Kagoshima - 0,3 km
Amuran Ferris Wheel - 0,4 km
Museum of the Meiji Restoration - 0,4 km
Kagoshima Chuo Station Tourist Information Center - 0,5 km
Jigenryuhyohousho History Museum - 0,9 km
Xavier Church Shinseido - 1 km
Tenmonkan Street - 1,2 km
Terukuni Shrine - 1,4 km
Saigo Takamori Statue - 1,6 km
Kagoshimas konstmuseum - 1,6 km
Shiroyama-parken - 1,7 km
Mt. Shiroyama - 1,9 km
Prefekturen Kagoshimas kulturmuseum - 1,9 km
Tsurumarus slott - 1,9 km
Shiroyama Observatory - 2 km

Hotel Taisei Annex rekommenderar att du använder flygplatsen Kagoshima (KOJ) - 38,9 km

Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, en tv i allmänt utrymme och varuautomat. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.30 till 09.30.
  • Avgift för frukostbuffé: JPY 1500 för vuxna och JPY 900 för barn
  • Parkeringsavgift: JPY 1000 per natt (möjlighet att köra ut och komma tillbaka)
  • Avgifter för parkering efter utcheckning: JPY 1000 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
  • Höjdbegränsning gäller för parkering.

Karta över Hotel Taisei Annex

Adress

Hotel Taisei Annex

4-32 Chuocho

890-0053

Kagoshima, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.