1 / 38

Hotel Belveder

Kotor, Montenegro

Nära Kotors gamla stadsmurar



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Konferensrum
Parkering
TV
Kabel- eller satellit-TV
Havsutsikt
Hårtork
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

Hotel Belveder ligger i Kotor, en fem minuters bilfärd från både Kotor Bay och Kotors gamla stadsmurar. Detta hotell ligger 12,7 km från Porto Montenegro och 20,7 km från Jaz Beach. Känn dig som hemma i ett av de 16 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Kotor Bay - 0,9 km
Gurdićporten - 2,4 km
S:t Triphons katedral - 2,6 km
Kotors gamla stadsmurar - 2,7 km
Sankt Lukas kyrka - 2,7 km
Havsporten - 2,7 km
Montenegros sjöfartsmuseum - 2,7 km
Sankt Lukas kyrka - 2,8 km
Klocktornet - 2,8 km
Jungfru Marias födelsekyrka - 2,8 km
Sankt Marias kollegiatskyrka - 2,8 km
Sankt Nikolaus kyrka - 2,8 km
Flodporten - 2,8 km
Vår Fru av Botens kyrka - 3 km
Sankt Nikolaus kyrka - 3,8 km

Närmaste flygplatser är:
Tivat (TIV) - 10,3 km
Podgorica (TGD) - 90,3 km
Dubrovnik (DBV) - 54,1 km

Rekommenderad flygplats för Hotel Belveder är Tivat (TIV).

Receptionen är endast bemannad under vissa tider. Planerar du ett event i Kotor? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 54 kvadratmeter, däribland konferensrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och begränsad parkering finns på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och conciergetjänster. När du vill äta något på detta hotell, kan du välja mellan deras restaurang och deras kafé. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Här erbjuds en gratis frukost med självservering dagligen mellan 07.30 och 09.30. Detta boende är stängt från 1 juni till 3 september.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 1.00 EUR per person per natt i upp till 30 nätter. Skatten gäller inte barn under 18 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 25 per fordon (enkel resa)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta över Hotel Belveder

Adress

Hotel Belveder

Muo bb

85330

Kotor, Montenegro

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.