




Navona Theatre Hotel
Rom, Italien
Bekvämligheter
Navona Theatre Hotel ligger centralt i Rom, en 3 minuters promenad från Piazza Navona och 5 minuter från Campo de' Fiori. Detta hotell ligger 0,6 km från Pantheon och 1,2 km från Trevifontänen. Känn dig som hemma i ett av de 11 luftkonditionerade rummen med minibarer och platt-tv. Sängen har duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Corso Vittorio Emanuele II - 0,2 km
Bramante kloster - 0,2 km
Piazza Navona - 0,2 km
Campo de' Fiori - 0,4 km
Tiberfloden - 0,5 km
Via Giulia - 0,6 km
Piazza della Rotonda - 0,6 km
Pantheon - 0,6 km
Castel Sant'Angelo - 0,8 km
Largo di Torre Argentina - 0,8 km
Ponte Sisto - 0,9 km
Palazzo Venezia - 0,9 km
Piazza Venezia - 1 km
Via del Corso - 1,1 km
Via Condotti - 1,1 km
Närmaste flygplatser är:
Ciampinos flygplats (CIA) - 31 km
Rom (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vinci Intl.) - 30,2 km
Rekommenderad flygplats för Navona Theatre Hotel är Rom (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vinci Intl.).
Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och conciergetjänster. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 10.00. Det här boendet har tilldelats sin officiella stjärngradering av the local rating authority.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 6.00 EUR per person per natt i upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 10 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: EUR 15 för vuxna och EUR 15 för barn
- Avgift för flygtransfer: EUR 65 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 8)
- Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
- Spjälsäng (babysäng): EUR 15.0 per dag
- Avgift för extrasäng: EUR 30.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Ett barn, 5 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
Karta över Navona Theatre Hotel
Adress
Navona Theatre Hotel
Vicolo dei Granari 3
186
Rom, Italien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.