1 / 85

Hotel Emblem

Sarande, Albanien

Nära Mango Beach



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Internet
Parkering
Barnpool
TV
Kabel- eller satellit-TV
Solstolar
Havsutsikt
Hårtork
Balkong
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Skrivbord
Företagsvänlig
Familjevänlig

Hotel Emblem ligger i Saranda, en 1 minuters bilfärd från Mango Beach och 8 minuter från Saranda färjeterminal. Detta hotell vid stranden ligger 10,6 km från Ksamiliöarna och 6,7 km från Pasqyraves strand. Känn dig som hemma i ett av de 36 luftkonditionerade rummen med smart-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrum med badkar eller dusch, bidéer och hårtorkar. På rummet finns skrivbord och gratis flaskvatten. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Mango Beach - 0,5 km
Lëkurësit Slott - 2,8 km
Arkeologiska Museet - 3,5 km
Sarandas synagoga - 3,7 km
Sarandës hamn - 4,2 km
Saranda färjeterminal - 4,2 km
Pasqyraves strand - 6,7 km
Pigeons Cave-stranden - 6,7 km
Butrint nationalpark - 9,4 km
Ksamiliöarna - 10,6 km
Butrint nationalarkeologiska park - 14,1 km
Ali Pashas slott - 14,4 km
Blå ögat-källan - 23,7 km
Museum - 25,9 km

Närmaste flygplatser är:
Korfu (CFU-Ioannis Kapodistrias) - 121,3 km
Tirana (TIA-Nene Tereza Intl.) - 245,7 km

Rekommenderad flygplats för Hotel Emblem är Tirana (TIA-Nene Tereza Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, tvättmöjligheter och värdeskåp. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här erbjuds säsongsöppen utomhuspool och en privat strand. Den kostnadsfria bussen gör det enkelt för dig att ta dig till stranden. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 08.00 och 10.00. Boendet är stängt mellan 1 november 2024 och 14 oktober 2026.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 0.71 EUR per person per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 140 per rum (tur och retur)
  • Spjälsäng (babysäng): EUR 10.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 01 juni till 01 oktober.
  • Poolen är tillgänglig mellan 11.00 och 19.00.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta över Hotel Emblem

Adress

Hotel Emblem

Rruga Butrinti

9701

Sarande, Albanien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.