




Hotel Grimsborgir by Keahotels
Selfoss, Island
Bekvämligheter
Hotel Grimsborgir by Keahotels ligger i Selfoss och placerar dig 9 km från Kerid Crater och 21,1 km från Nesjavellir. Detta hotell med golfbana ligger 21,4 km från Thingvellir nationalpark och 27,4 km från Reykjadalur. Skäm bort dig och bo i ett av 126 individuellt inredda rum med golvvärme och platt-tv. Rummen har privata inredda balkonger/terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. På rummet finns värdeförvaringsskåp, skrivbord och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Kerid Crater - 9 km
Thingvallavatn - 11,1 km
Gamla mejeriets mathall - 15 km
Skyrland Museum - 15 km
Selfoss kyrka - 15,3 km
Nesjavellir - 21,1 km
Thingvellir nationalpark - 21,4 km
Listasafn Árnesinga konstmuseum - 23,6 km
Torvhuset - 24,2 km
Geotermiska parken - 24,3 km
Hveragerðis kyrka - 24,6 km
Húsið á Eyrarbakka - 27,1 km
Reykjadalur - 27,4 km
Spökcentret - 28,7 km
Veiðisafnið - 29 km
Närmaste flygplatser är:
Reykjavik (RKV-Reykjavik inrikes) - 68,1 km
Keflavik International Airport (KEF) - 108,5 km
Rekommenderad flygplats för Hotel Grimsborgir by Keahotels är Keflavik International Airport (KEF).
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Planerar du ett event i Selfoss? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 90 kvadratmeter, däribland konferensrum och 2 mötesrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och conciergetjänster. Boendet har även bröllopstjänster, en eldstad i lobbyn och ett picknickområde. Du kan äta middag på hotellets restaurang Grimsborgir Restaurant, som specialiserar sig på internationell gastronomi, eller ta det lugnt på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 07.00 och 10.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 5.64 EUR per boende per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Avgift för extrasäng: EUR 110.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Ett barn, 5 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Bil rekommenderas för transport till och från detta boende.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
Karta över Hotel Grimsborgir by Keahotels
Adress
Hotel Grimsborgir by Keahotels
Asborgir 30
805
Selfoss, Island
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.