1 / 60

President Hotel

Udon Thani, Thailand

Nära Central Plaza Udon Thani



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
Vattenkokare
Barnpool
TV
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Trädgård
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

President Hotel ligger i Udon Thani, en fem minuters bilfärd från både Central Plaza Udon Thani och Udon Thani Rajabhat University. Detta hotell ligger 2 km från Krom Luang Prachaksinlapakhom Monument och 2,3 km från Udon Pittayanukool School. Känn dig som hemma i ett av de 79 luftkonditionerade rummen med kylskåp. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan kabelkanaler står för underhållningen. Badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, skrivbord och vattenkokare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Udon Thani Rajabhat University - 1 km
Krom Luang Prachaksinlapakhom Monument - 1,9 km
Udon Pittayanukool School - 2,3 km
Prachak - 3 km
Nong Prajak-parken - 3 km
Ho Chi Minh utbildnings- och turisthistoriska plats - 3 km
Udorn Sunshine Nursery - 3 km
Udon Thanis provinsmuseum - 3,1 km
Central Plaza Udon Thani - 3,2 km
Thai-kinesiskt kulturcenter - 3,2 km
Chao Pu-Yas helgedom - 3,2 km
Nong Prajak Public Park - 3,2 km
UD Town - 3,2 km
Drottning Sirikits minnespark - 3,3 km
Sanjao Pu-Ya - 3,3 km

President Hotel rekommenderar att du använder flygplatsen Udon Thani (UTH-Udon Thani Intl.) - 4 km

Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, business-service och kemtvätt/tvättjänster. Flygtransfer tur/retur är gratis (tillgänglig dygnet runt). Här får du tillgång tilll utomhuspool och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bankettsal. Du kan äta lunch och middag på hotellets restaurang Moom sabay, som specialiserar sig på thailändska köket, eller bara lata dig på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.00 till 10.00.
  • Avgift för frukostbuffé: THB 150 för vuxna och THB 100 för barn
  • Avgift för extrasäng: THB 450.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta över President Hotel

Adress

President Hotel

253/3 Moo7, Amphoe Road

41000

Udon Thani, Thailand

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.