




Peace Guest House
Kowloon, Hongkong SAR
Bekvämligheter
Peace Guest House ligger i hjärtat av Tsim Sha Tsui, bara ett stenkast från Victoria Harbour och Star Ferry, och erbjuder bekväm tillgång till Tsim Sha Tsui MTR-station. Detta nyrenoverade pensionat erbjuder luftkonditionerade rum med gratis Wi-Fi, destillerat vatten och badprodukter. Som gäst kan du dra nytta av bagageförvaring och daglig städning. Varje rum har en LCD-TV, en fläkt, ett minikylskåp och ett litet skrivbord. De privata badrummen har varmvattenduschar dygnet runt och hårtorkar. Turistdisken kan hjälpa till med researrangemang, och tvättservice erbjuds. Pensionatet är omgivet av lokala butiker, internationella restauranger och stormarknader. Ett säkerhetssystem är i drift dygnet runt, och flygbussen A21 erbjuder direkt tillgång.
Karta över Peace Guest House
Adress
Peace Guest House
C5,7/F, Block C,CHUNG KING MANSION,NATHAN RD36-44, 34-36 15
999077
Kowloon, Hongkong SAR
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.