Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 45

La Passeggiata di Girgenti

Agrigento, Italien

Nära Tempeldalen (arkeolgiskt område)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Balkong
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Mitt i Agrigento ligger La Passeggiata di Girgenti, en knapp fem minuters bilfärd från Agrigentos regionala arkeologiska museum och Zeus tempel. Detta bed and breakfast ligger 3 km från Tempeldalen (arkeolgiskt område) och 3,4 km från Concordiatemplet. Känn dig som hemma i ett av de 4 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Sängen har memory foam-madrass och duntäcken. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Viale della Vittoria - 0,1 km
San Calogero Santuary - 0,3 km
Chiesa di San Calogero - 0,4 km
Via Atenea - 0,6 km
Chiesa B. M. V. Immacolata - 0,7 km
Museo Civico - 0,8 km
Abbazia di Santo Spirito - 0,8 km
Palazzo dei Filippini (palats) - 1,3 km
Riserva Naturale Macalube di Aragona - 1,3 km
Stadshuset i Agrigento - 1,4 km
Teatro di Pirandello - 1,4 km
Chiesa di Santa Maria dei Greci (kryka) - 1,4 km
Biblioteca Lucchesiana - 1,4 km
Museo DIocesano Agrigento - 1,5 km
St. James Church - 1,5 km

Den största flygplatsen i närheten är Palermo (PMO-Punta Raisi) - 153,2 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring och tvättmöjligheter. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Få tillgång till hyrcyklar och gratis wi-fi. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 08.00 och 10.30. Det här boendet har tilldelats sin officiella stjärngradering av the local rating authority.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.00 EUR per person per natt i upp till 4 nätter. Skatten gäller inte barn under 15 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.

Karta över La Passeggiata di Girgenti

Adress

La Passeggiata di Girgenti

Via Vittorio Emanuele Orlando n.1

92100

Agrigento, Italien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare