1 / 43

Hotel The Exchange

Amsterdam, Nederländerna

Nära De Dam



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Balkong
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

Hotel The Exchange ligger centralt i Amsterdam, en 5 minuters promenad från De Dam och 9 minuter från De 9 Straatjes. Detta hotell i boutique-stil ligger 0,8 km från Amsterdams museum och 5,5 km från Van Gogh-museet. Känn dig som hemma i ett av de 61 luftkonditionerade rummen med LCD-tv. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Berlages börs - 0,1 km
Warmoesstraat - 0,3 km
Nationalmonument - 0,4 km
Madame Tussaud - 0,4 km
De Dam - 0,4 km
Rokin - 0,4 km
Oude Kerk - 0,4 km
Kungliga palatset - 0,4 km
Amsterdams Chinatown - 0,4 km
Nes - 0,4 km
S:t Nikolaus kyrka - 0,5 km
Cannabis College - 0,5 km
Nieuwmarkt - 0,6 km
Singel - 0,6 km
Amsterdam Dungeon - 0,6 km

Hotel The Exchange rekommenderar att du använder flygplatsen Schiphol Airport (AMS) - 32,9 km

Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, bröllopstjänster och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Boendet har även reception och varuautomat. Boendet har inte klassificerats av turistrådet i Nederländerna. För våra kunders information har vi angett en gradering enligt våra egna kriterier.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stats-/lokalskatt på 12.50 procent tas ut

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för extrasäng: EUR 65.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Hotel The Exchange

Adress

Hotel The Exchange

Damrak 50

1012 LL

Amsterdam, Nederländerna

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.