Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 28

Konak Stella

Belgrade, Serbien

I Belgrad (Vračar)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Parkering
Vattenkokare
TV
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Takfläkt
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Konak Stella ligger i Belgrad (i området Vračar), en fem minuters bilfärd från både Knez Mihailova-gatan och Church of Saint Sava. Detta hotell ligger 1,1 km från Serbiens nationalbibliotek och 1,6 km från Slavijatorget. Känn dig som hemma i ett av de 21 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har dusch och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Church of Saint Sava - 1,1 km
Serbiens nationalbibliotek - 1,1 km
Belgrads universitet - 1,4 km
Aviation Museum - 1,5 km
Slavijatorget - 1,5 km
Nikola Tesla-museet - 1,5 km
Metropol Palace Hotel konferenscenter - 1,7 km
Klinički Centar Srbije - 1,8 km
Tasmajdanparken - 1,9 km
Rajko Mitić Stadium - 1,9 km
Church of Christ - 2 km
Novo Groblje - 2,1 km
Partizan-stadion - 2,2 km
Embassy of Brazil - 2,2 km
Serbian Chamber of Commerce - 2,2 km

Konak Stella rekommenderar att du använder flygplatsen Belgrad (BEG-Nikola Tesla) - 20,5 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, värdeförvaringsskåp i receptionen och hiss. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och parkering (avgift tillkommer) finns på plats. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi och en tv i allmänt utrymme. Konak Stella har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Lokal frukost serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 11.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 1.36 EUR per person per natt för vuxna; 0.68 EUR per natt för gäster mellan 7 och 15 år. Skatten gäller inte barn under 7 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för lokal frukost: EUR 7 för vuxna och EUR 7 för barn
  • Avgift för flygtransfer: EUR 30 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 2)
  • Avgift för flygtransfer per barn: EUR 30 (enkel resa)
  • Avgift för bevakad parkering: EUR 10 per natt (möjlighet att köra ut och komma tillbaka)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta över Konak Stella

Adress

Konak Stella

75 Hadži Melentijeva

11000

Belgrade, Serbien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare