




Grand Hotel Terme di Comano
Italienska Alperna, Italien
Bekvämligheter
I Stenico ligger Grand Hotel Terme di Comano i en regionalpark, en kvarts bilfärd från både Skirama Dolomiti Adamello Brenta och Toblinosjön. Detta hotell med golfbana ligger 8,8 km från Rendena dalen och 16,4 km från Molvenosjön. Känn dig som hemma i ett av de 82 luftkonditionerade rummen med minibarer och LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Badrummen har gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Brenta Group - 0,1 km
Parco delle Terme di Comano - 0,6 km
Skirama Dolomiti Adamello Brenta - 4,4 km
Chiesedalen - 7,8 km
Forra del Limarò - 8,7 km
Rendena dalen - 8,8 km
San Lorenzo in Banales församlingskyrka - 11,1 km
Toblinosjön - 11,9 km
Motocross World Track - 15,5 km
Molvenosjön - 16,4 km
Tennosjön - 18,2 km
Elias Adventure Park - 18,3 km
Centrale Fies - 18,9 km
Cavedinesjön - 19,2 km
Molveno-Pradels skidlift - 19,4 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Galamiddag på julafton (24 december) per vuxen: 90 EUR
- Avgift per barn för galamiddag på julafton (24 december): 50 EUR (ålder från 1 till 13 år)
- Galamiddag på juldagen (25 december) per vuxen: 90 EUR
- Avgift per barn för galamiddag på juldagen (25 december): 50 EUR (från 1 till 13 år)
- Galamiddag på nyårsdagen (1 januari) per vuxen: 150 EUR
- Avgift per barn för galamiddag på nyårsdagen (1 januari): 90 EUR (från 1 till 13 år)
- Stadsskatt: 2.50 EUR per person per natt i upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 14 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: EUR 15 för vuxna och EUR 10 för barn
- Avgift för flygtransfer: EUR 150 per person (tur och retur)
- Avgift för flygtransfer per barn: EUR 150 (tur och retur)
- Spjälsäng (babysäng): EUR 20.0 per natt
- Avgift för extrasäng: EUR 70.0 per natt
- Middag med värdfolket: EUR 55
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Poolen är öppen mellan juni och september.
- Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
Karta över Grand Hotel Terme di Comano
Adress
Grand Hotel Terme di Comano
Localita Terme di Comano, 8
38077
Italienska Alperna, Italien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.