




Isola Terramare
Lignano Sabbiadoro, Italien
Bekvämligheter
Isola Terramare ligger i Lignano Sabbiadoro nära stranden, en kort 1 minuters promenad från Marina Punta Faro och 9 minuter från Lignano Sabbiadoros strand. Denna lägenhet ligger 16,7 km från Bibione Spiaggia och 0,8 km från Doggy Beach. Känn dig som hemma i ett av de 49 luftkonditionerade rummen som har pentry med stor kyl/frys och spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en LED-tv med satellitkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns mikrovågsugnar och kaffe- och tebryggare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Marina Punta Faro - 0,1 km
Lignano Sabbiadoros strand - 0,7 km
Spiaggia Libera - 0,8 km
Doggy Beach - 0,8 km
Lignano Sabbiadoros turistinformation - 0,9 km
Saint John Boscos församling - 1,3 km
Giostre Lignano Sabbiadoro - 1,3 km
Tennismo Lignano - 1,4 km
Parco Junior - 2,1 km
Pineta for Dogs - 4,6 km
Aquasplash (vattenpark) - 4,7 km
Stadio Guido Teghil - 4,9 km
Mercado - 5,5 km
I Gommosi - 5,8 km
Centro Mességué Terme di Lignano - 6 km
Närmaste flygplatser är:
Trieste (TRS-Friuli Venezia Giulia) - 65,9 km
Marco Polo-flygplatsen (VCE) - 99,3 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: EUR 250 per vistelse
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 oktober till 30 april, 0.00 EUR per person, per natt, upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.
- Stadsskatt: Från 1 maj till 30 september, 0.70 EUR per person, per natt, upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för husdjur: EUR 30 per boende per vistelse
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Avgift för sen incheckning mellan 11.00 och 14.30
- Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Poolen är öppen mellan juni och augusti.
- Poolen är tillgänglig mellan 09.00 och 19.00.
- Boendet rengörs av städpersonal.
Karta över Isola Terramare
Adress
Isola Terramare
Via Pusteria
33054
Lignano Sabbiadoro, Italien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.