1 / 85

Garam Lisboa

Lissabon, Portugal

I Lissabon (Gamla stan i Lissabon)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
TV
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Garam Lisboa ligger i Lissabon (i området Gamla stan i Lissabon), en kvarts promenad från Museu do Oriente och LxFactory. Detta pensionat ligger 2 km från Lisboa Congress Centre och 3,2 km från Mercado da Ribeira. Känn dig som hemma i ett av de 12 individuellt inredda rummen med minibarer och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och mörkläggningsgardiner. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Museu do Oriente - 0,7 km
Folkrepubliken Kinas ambassad - 0,9 km
LxFactory - 1,1 km
25 april-bron - 1,7 km
Lisboa Congress Centre - 1,7 km
Palácio de São Bento - 1,9 km
Santa Catarinas utsiktsplats - 2,2 km
Mercado da Ribeira - 2,3 km
Amoreiras shoppingcenter - 2,4 km
Rosa Gatan - 2,5 km
Museu Nacional de História Natural - 2,5 km
Camões torg - 2,6 km
Praça do Príncipe Real - 2,7 km
Jardim Botânico - 2,7 km
Fado in Chiado - 2,7 km

Närmaste flygplatser är:
Lissabon (LIS-Humberto Delgado) - 12,3 km
Cascais (CAT) - 21,1 km

Rekommenderad flygplats för Garam Lisboa är Lissabon (LIS-Humberto Delgado).

Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, flerspråkig personal och bagageförvaring. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi och en tv i allmänt utrymme. En gratis frukost enligt egen beställning erbjuds på vardagar mellan 07.30 och 10.00 och på helger mellan 08.00 och 10.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 4.00 EUR per person per natt i upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 13 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 35 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
  • Avgift för sen incheckning: EUR 15 för incheckning mellan 00.00 och 01.00

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Barn som är 9 år och yngre är inte tillåtna.
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

Karta över Garam Lisboa

Adress

Garam Lisboa

Travessa Sacramento a Alcantara 5

1350-352

Lissabon, Portugal

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.