




Roland House
London, England, Storbritannien
Bekvämligheter
I London-området London centrum ligger Roland House, en kvarts promenad från Natural History Museum och Victoria and Albert Museum. Denna lägenhet ligger 1,1 km från Imperial College London och 1,4 km från Kensington High Street. Känn dig som hemma i ett av de 94 individuellt inredda rummen med kylskåp och mikrovågsugn. En LCD-tv erbjuder underhållning. Badrum med badkar eller dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Cromwell Road - 0,7 km
Natural History Museum - 0,9 km
Science Museum - 1 km
Victoria and Albert Museum - 1,1 km
Imperial College London - 1,1 km
Kensington Gardens - 1,3 km
Kensington High Street - 1,4 km
Themsen - 1,6 km
Royal Albert Hall - 1,6 km
Hyde Park - 1,7 km
Stamford Bridge Stadium - 1,7 km
Harrods - 1,7 km
Sloane Square - 1,9 km
Kensington Palace - 2 km
Hyde Park Corner - 2,5 km
Närmaste flygplatser är:
London (LCY-London City) - 18,5 km
Heathrow Airport (LHR) - 22,9 km
Gatwick Airport (LGW) - 63,8 km
London (LTN-Luton) - 60,4 km
London (STN-Stansted) - 65,1 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En skadedeposition på GBP 150 debiteras innan incheckning.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för sen incheckning mellan 11.00 och 15.00
- Avgift för städning: GBP 45, kan variera beroende på enhetens storlek
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Boendet rengörs av städpersonal.
Karta över Roland House
Adress
Roland House
121 Old Brompton Rd
SW7 3RW
London, England, Storbritannien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.