




Draycott Hotel by Mantis
London, England, Storbritannien
Bekvämligheter
Draycott Hotel by Mantis ligger centralt i London, en 5 minuters bilfärd från Hyde Park och 11 minuter från Tower Bridge. Detta hotell med 5 stjärnor ligger 3,4 km från Big Ben och 6,9 km från London Bridge. Känn dig som hemma i ett av de 35 luftkonditionerade rummen med minibarer. Med gratis wi-fi håller du dig uppkopplad och på rummet har du även kabel-tv. Privat badrum med lyxtoalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Harrods - 0,8 km
Hyde Park - 1,2 km
Victoria and Albert Museum - 1,3 km
Themsen - 1,4 km
Imperial College London - 1,4 km
Hyde Park Corner - 1,5 km
Natural History Museum - 1,5 km
Science Museum - 1,5 km
Apollo Victoria Theatre - 1,6 km
Victoria Palace Theatre - 1,6 km
Green Park - 1,6 km
Park Lane - 1,6 km
Piccadilly - 1,7 km
St. James Park - 1,9 km
Kensington Gardens - 1,9 km
Närmaste flygplatser är:
Heathrow Airport (LHR) - 24,6 km
London (LCY-London City) - 17 km
Gatwick Airport (LGW) - 64,6 km
London (LTN-Luton) - 55,4 km
Rekommenderad flygplats för Draycott Hotel by Mantis är Heathrow Airport (LHR).
Gäster har tillgång till bland annat dator, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi och conciergetjänster. Boendet har även barnpassning mot en avgift, en eldstad i lobbyn och rabatt på närliggande fitnesscenter. Detta hotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 07:00 till 11:00.- Avgift för kontinental frukost: GBP 22 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för extrasäng: GBP 40.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Boendet bekräftar att man infört åtgärder som utökad rengöring och gästers säkerhet.
- Boendet rengörs med desinfektionsmedel: allmänna ytor rengörs med desinfektionsmedel mellan vistelser; lakan och handdukar tvättas i minst 60°C.
- Boendets personal använder personlig skyddsutrustning och en akrylskärm har placerats mellan personal och gäster i områden med kontakt.
- Boendet bekräftar att man följer de riktlinjer om rengöring och desinficering som utfärdats av Vi är redo (Storbritannien).
- Boendet bekräftar att man följer följande riktlinjer om rengöring och desinficering: Safe Travels (WTTC - global).
Karta över Draycott Hotel by Mantis
Adress
Draycott Hotel by Mantis
26 Cadogan Gardens
SW3 2RP
London, England, Storbritannien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
Resekategorier