1 / 89

Riad du Ciel Marrakech

Marrakech, Marocko

Nära Jemaa el-Fnaa



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Internet
Spa
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Hårtork
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Öppen spis

Riad du Ciel Marrakech ligger centralt i Marrakech, en fem minuters bilfärd från både Marrakech Plaza och Jemaa el-Fnaa. Denna riad ligger 3,3 km från Majorelleträdgården och 4 km från Avenue Mohamed VI. Känn dig som hemma i ett av de 5 individuellt inredda rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Parfymmuseet - 0,1 km
Dar Bellarj - 0,3 km
Ben Youssef-moskén - 0,3 km
Almoravid Koubba - 0,4 km
Ben Youssef Madrasa - 0,4 km
Marrakech-museet - 0,4 km
Shrob ou Shouf-fontänen - 0,4 km
Souk Cherifia - 0,5 km
The Orientalist Museum of Marrakech - 0,5 km
Le Jardin Secret - 0,5 km
Maison de la Photographie - 0,5 km
Mouassine-fontänen - 0,6 km
Souk Zrabi - 0,6 km
Criee Berbere - 0,6 km
Mouassine-moskén - 0,6 km

Riad du Ciel Marrakech rekommenderar att du använder flygplatsen Marrakech (RAK-Menara) - 7,9 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och motorcykelsparkering finns på plats. Ägna lite tid åt dig själv med massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Denna riad har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bröllopstjänster. Gäster kan enkelt hoppa på boendets buss (avgift tillkommer) som rör sig inom ett område på 500 meter. Denna riad har 2 restauranger med bra mat om du inte bara vill stanna på rummet och njuta av rumsservice dygnet runt. På deras kafé serveras enklare måltider.Här erbjuds en gratis frukost med lokala rätter dagligen mellan 08.00 och 11.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.71 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 20 per fordon (enkel resa)
  • Avgift för närliggande parkering: EUR 10 per per natt (500 meter bort, öppen dygnet runt)
  • Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift
  • Avgift för extrasäng: EUR 25.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Förhandsbokningar krävs för massage. Bokningar kan göras genom att kontakta denna riad innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Upp till 2 barn, 13 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Riad du Ciel Marrakech

Adress

Riad du Ciel Marrakech

1 Derb Chrif, Diour Saboune, Medina

40000

Marrakech, Marocko

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.