1 / 33

Riad Tzarra

Marrakech, Marocko

Nära Jemaa el-Fnaa



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Spa
Kaffebryggare
Säkerhetsbox
Solstolar
Hårtork
Terrass
Badkar eller dusch
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Öppen spis

I Marrakech-området Medina ligger Riad Tzarra, 5 minuters promenad från Maison de la Photographie och 5 minuter från Ben Youssef Madrasa. Denna riad ligger 0,6 km från Marrakech-museet och 1,6 km från Bahia-palatset. Känn dig som hemma i ett av de 4 individuellt inredda rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

The Orientalist Museum of Marrakech - 0,3 km
Maison de la Photographie - 0,4 km
Ben Youssef Madrasa - 0,4 km
Dar Bellarj - 0,5 km
Shrob ou Shouf-fontänen - 0,6 km
Marrakech-museet - 0,6 km
Almoravid Koubba - 0,6 km
Ben Youssef-moskén - 0,7 km
Souk Zrabi - 0,7 km
Criee Berbere - 0,7 km
Boucharouite Museum - 0,7 km
Bab Debbagh - 0,7 km
Rahba Kedima - 0,7 km
Souk Cherifia - 0,8 km
Marrakech garverier - 0,8 km

Den största flygplatsen i närheten är Marrakech (RAK-Menara) - 9,7 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och tvättmöjligheter. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Här erbjuds massage och du har tillgång till inomhuspool. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en eldstad i lobbyn. Riad Tzarra har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Här erbjuds en gratis komplett frukost dagligen mellan 08.00 och 11.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 3.00 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 20.00 per fordon (enkel resa)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
  • Vid incheckning måste gäster uppvisa antingen negativt covid-19-testresultat eller dokument som bevisar fullständig vaccination mot covid-19.

Karta över Riad Tzarra

Adress

Riad Tzarra

22 Derb Lalla Azouna, Medina

40030

Marrakech, Marocko

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.