




Riad Fabiola et Spa By La Siredrah
Marrakech, Marocko
Bekvämligheter
Riad Fabiola et Spa By La Siredrah ligger centralt i Marrakech, en 4 minuters bilfärd från Jemaa el-Fnaa och 6 minuter från Marrakech Plaza. Denna riad med spa ligger 4,7 km från Majorelleträdgården och 3,6 km från Avenue Mohamed VI. Känn dig som hemma i ett av de 9 individuellt inredda rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och mörkläggningsgardiner. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Bahia-palatset - 0,3 km
Dar Si Said-museet - 0,6 km
Dar Tiskiwin-museet - 0,6 km
Marockanska museet för kulinarisk konst - 0,7 km
Slat al-Azama synagoga - 0,7 km
Judiska kyrkogården Miaara - 0,7 km
Mellah-marknaden - 1 km
Boucharouite Museum - 1 km
Place des Ferblantiers - 1,1 km
Souk Semmarine - 1,1 km
Souk i medinan - 1,1 km
Souk El Bahja - 1,1 km
Rahba Kedima - 1,2 km
Souk Laghzel - 1,2 km
Criee Berbere - 1,2 km
Riad Fabiola et Spa By La Siredrah rekommenderar att du använder flygplatsen Marrakech (RAK-Menara) - 7,3 km
Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Gäster har mot en avgift tillgång till flygtransfer tur/retur (tillgänglig dygnet runt) och hämtning vid järnvägsstationen. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här har du tillgång till bland annat utomhuspool och ångbastu. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. På denna riad kan du äta något gott på derasrestaurang med loungebar. Vill du hellre ta det på rummet erbjuds rumsservice (under begränsade tider). Här erbjuds en gratis komplett frukost dagligen mellan 08.30 och 11.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 2.50 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 15 per fordon (enkel resa)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Ett barn, 4 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Riad Fabiola et Spa By La Siredrah
Adress
Riad Fabiola et Spa By La Siredrah
14, Derb Tbib, Bab Ghmat
40000
Marrakech, Marocko
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.