1 / 66

Edificio Art Deco en Roma Norte

Mexico City, Mexiko

Nära Självständighetsängeln



Bekvämligheter

Internet
Kaffebryggare
TV
Diskmaskin
Säkerhetsbox
Brödrost
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Frys
Företagsvänlig

I Mexico City-området Roma Norte ligger Edificio Art Deco en Roma Norte, en kvarts promenad från Paseo de la Reforma och Reforma 222 shoppingcenter. Detta pensionat ligger 1,2 km från USA:s ambassad och 1,7 km från Självständighetsängeln. Känn dig som hemma i ett av de 5 individuellt inredda rummen som har kök med spishäll och espressobryggare. Sängen har bäddmadrass, duntäcken och egyptiska bomullslakan. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 60-tums smart-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns värdeförvaringsskåp och kaffe- och tebryggare. Städning erbjuds på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Cibeles-fontänen - 0,7 km
Reforma 222 shoppingcenter - 1,1 km
Arena México - 1,2 km
USA:s ambassad - 1,2 km
Paseo de la Reforma - 1,2 km
Parque España - 1,3 km
Museo de Cera - 1,4 km
Parque México - 1,4 km
Självständighetsängeln - 1,5 km
Centro Médico Nacional Siglo XXI (sjukhus) - 1,6 km
Fuente de La Diana Cazadora - 1,7 km
Senado de la República - 1,7 km
Torre Mayor - 2 km
Blackberry Auditorium - 2,2 km
Revolutionsmonumentet - 2,3 km

Närmaste flygplatser är:
Benito Juarez internationella flygplats (MEX) - 12,1 km
Santa Lucía, Mexiko (NLU-Felipe Ángeles Intl.) - 41,7 km
Toluca, Estado de Mexico (TLC-Toluca Intl.) - 56,9 km

Rekommenderad flygplats för Edificio Art Deco en Roma Norte är Ailuk (AIM).

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig på begäran). Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och conciergetjänster.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Avgift för städning: 400 MXN per boende och per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: MXN 600 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Karta över Edificio Art Deco en Roma Norte

Adress

Edificio Art Deco en Roma Norte

Plaza Río de Janeiro

06700

Mexico City, Mexiko

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.