Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 30

Aloft New York Chelsea

New York City, New York, USA

Nära Madison Square Garden



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Konferensrum
Kaffebryggare
TV
Husdjur tillåtna
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Aloft New York Chelsea ligger centralt i New York, en tio minuters promenad från både Madison Square Garden och 5th Avenue. Detta hotell ligger 0,9 km från Empire State Building och 1,2 km från Times Square. Känn dig som hemma i ett av de 234 luftkonditionerade rummen med minibarer och smart-tv. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan kabelkanaler står för underhållningen. Privat badrum med gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp, skrivbord och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Madison Square Garden - 0,5 km
5th Avenue - 0,5 km
Madison Square Park - 0,6 km
Chelsea Hotel - 0,6 km
Herald Square - 0,6 km
Macy's - 0,7 km
Empire State Building - 0,9 km
The High Line Park - 1,1 km
Times Square - 1,2 km
Broadway - 1,2 km
Gramercy Park - 1,3 km
Union Square Park - 1,3 km
Bryant Park - 1,3 km
New York Public Library - 1,4 km
Chelsea Market - 1,6 km

Närmaste flygplatser är:
LaGuardia Airport (LGA) - 14,8 km
Teterboro, NJ (TEB) - 19,8 km
Newark Liberty Intl. Airport (EWR) - 27,9 km
John F. Kennedy International Airport (JFK) (flygplats) - 28,1 km
Linden, NJ (LDJ) - 37,5 km

Rekommenderad flygplats för Aloft New York Chelsea är LaGuardia Airport (LGA).

Gäster har tillgång till bland annat dator, expressincheckning och expressutcheckning. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, en tv i allmänt utrymme och bankettsal. Hotellets gäster kan äta middag på Re:Fuel eller beställa snacks på deras kafé. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift från 06.30 till 09.30.
  • Avgift för frukost enligt egen beställning: USD 20–20 för vuxna och USD 20–20 för barn (ungefärligt pris)
  • Avgift för husdjur: USD 50 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Höjdbegränsning gäller för parkering.
  • Gäster får tillgång till rummen med mobilnyckel.

Karta över Aloft New York Chelsea

Adress

Aloft New York Chelsea

132 West 28th Street

10001

New York City, New York, USA

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare