1 / 8

Time Nishikujyo-5mins to station-Mix6ppl

Osaka, Japan

I Osaka (Konohana)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Tvättmaskin
Vattenkokare
TV
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Torktumlare
Skrivbord
Frys
Familjevänlig

Denna semesterbostad ligger i Osaka (i området Konohana), fem minuter med bil från både Kyocera Dome Osaka och Osaka International Convention Center. Detta semesterboende ligger 4,7 km från Universal Studios Japan och 5,5 km från Dotonbori. Slå dig till ro i den här luftkonditionerade semesterbostaden, som har en stor kyl med frys och en spishäll i köket. En 30-tums LCD-tv med kabelkanaler står för underhållningen, och gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad. Bekvämligheter som ingår är skrivbord och ett separat loungeområde. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Stora marknaden i Osaka - 1,5 km
Solaniwa-Onsen Osaka Bay Tower - 2 km
Osaka Bay Tower - 2,1 km
Kyocera Dome Osaka - 2,2 km
Osaka International Convention Center - 2,2 km
Utsubo-parken - 2,5 km
Osakas nationella konstmuseum - 3,1 km
Osakas vetenskapsmuseum - 3,2 km
Festival Hall - 3,4 km
Amerika-Muras triangelpark - 3,5 km
Orix Theater - 3,6 km
Herbis Plaza - 3,6 km
Osaka stadshus - 3,7 km
Amerikamura - 3,7 km
Universal Citywalk® Osaka - 3,8 km

Närmaste flygplatser är:
Osaka (ITM-Itami) - 15,4 km
Kobe (UKB) - 37,1 km
Osaka (KIX-Kansai Intl.) - 50,9 km

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt kan tas ut och ska betalas på boendet. Skatten ligger på 100–300 JPY per person och natt, baserat på hur mycket rummet kostar per natt. Stadsskatten gäller inte om priset per natt är mindre än 7 000 JPY. Observera att ytterligare undantag kan gälla. För mer information kan du kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Time Nishikujyo-5mins to station-Mix6ppl

Adress

Time Nishikujyo-5mins to station-Mix6ppl

1-chome-10-12 Nishikujo Konohana Ward

554-0012

Osaka, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.