1 / 26

Casa La Dea - Bettolle

Sinalunga, Italien

Unna dig en stunds avkoppling i denna vackra semesterlägenhet med terrass.



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Tvättmaskin
Kaffebryggare
TV
Diskmaskin
Badkar eller dusch
Dusch
Torktumlare

Unna dig en stunds avkoppling i denna vackra semesterlägenhet med terrass.

Välkommen till din eleganta semesterlägenhet i Bettole! Detta eleganta hem är fördelat på två våningar och kombinerar moderna möbler med en touch av lyx. Den ljusa interiören och den smakfulla designen skapar en mysig atmosfär för din vistelse. Här kan du tillbringa din semester i lugn och ro och koppla av i soffan eller i sovrummen.
Den mysiga terrassen inbjuder dig att njuta av de avkopplande timmarna utomhus och njuta av din oas mitt i byn.

Bettole, en charmig by i Toscana, erbjuder dig många upplevelser. Promenera genom de pittoreska gatorna och upptäck lokala marknader eller njut av en måltid på en traditionell restaurang. I omgivningarna kan du utforska den vackra toskanska landsbygden, perfekt för vin- och olivoljeturer. Besök de historiska städerna Montepulciano och Pienza, som är kända för sin kultur och sina kulinariska specialiteter.

Fakta
  • Byggnadsmaterial: Gasbetong
  • Semesterlägenhet: 93m²
  • Panoramautsikt landskap
  • 1. våning
Faciliteter
  • Hårtork
  • Internet (trådlöst)
  • Klimatanläggning
  • Rökfritt hus
  • Internet concept
  • 3 TV
Rumsfördelning Semesterhus
  • 1 Badrum

    WC: Varmt och kallt vatten, Dusch

  • 1 Kombinerat kök/matsal
  • Sovrum 1

    Dubbelsäng(ar) (2 sovplatser)

  • Sovrum 2

    Dubbelsäng(ar) (2 sovplatser)

  • 1 Vardagsrum

    Soffa, sovplats (1 sovplats)

Bekvämligheter
  • Dammsugare
  • Diskmaskin
  • Perkolator
  • Köksfläkt
  • Kök: Varmt och kallt vatten
  • Kylskåp
  • Induktionshäll
  • Torktumlare
  • Tvättmaskin
Uppvärmning / Energi
  • Förbrukningskostnader inkl.
  • Helårsisolerat
  • Gas
Utomhus
  • Simhall
  • Gratis p-plats i närheten: 2 parkeringsplatser
  • Naturtomt: 40m²
Avstånd / Närområde
  • Avstånd till shopping: 30 m
  • Närmaste restaurang: 20 m
  • Närmaste bebyggelse: 5 m
  • Avst. till närmaste vatten/bad: 1 km (Simhall)
  • Närmaste ort: 15 km
Övrig information
  • FLR
  • Licens
  • WC: Varmt och kallt vatten

Övriga avgifter och tillägg

Turistskatt, max. 0.50 EUR per dag och person betalas på plats
Städning 50.00 EUR per vistelse betalas på plats

Tillval

Sänglinne och handd. ingår i priset

Karta över Casa La Dea - Bettolle

Adress

Casa La Dea - Bettolle

Via Vittorio Veneto 38

53048

Sinalunga, Italien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.