1 / 26

Section L Residence Ginza

Tokyo, Japan

Nära Ginza Six



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Tvättmaskin
Vattenkokare
TV
Ugn
Kabel- eller satellit-TV
Brödrost
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Torktumlare
Skrivbord
Frys

Section L Residence Ginza ligger i Tokyo (i området Ginza), ett stenkast från Ginza Six och en 13 minuters promenad från Tokyos internationella forum. Denna lägenhet ligger 2,2 km från Kejserliga palatset och 2,6 km från Tokyo Tower. Känn dig som hemma i ett av de 6 luftkonditionerade rummen som har pentry med stor kyl/frys och ugn. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 42-tums platt-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns mikrovågsugnar och vattenkokare. Städning erbjuds en gång per vistelse. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Ginza Six - 0,1 km
Ginza Wako Building - 0,4 km
Kabuki-za-teatern - 0,5 km
Tsukiji Outer Market - 0,7 km
Hamarikyus trädgård - 0,7 km
Hibiya-parken - 1 km
Tokyos internationella forum - 1,1 km
Imperial Garden Theatre - 1,2 km
Kejserliga palatset - 1,8 km
Kejsarpalatsets östra trädgårdar - 2,2 km
Tokyo Tower - 2,4 km
Shiba Park - 2,4 km
TeamLab Borderless: MORI Building DIGITAL ART MUSEUM - 2,7 km
Suitengu Shrine - 3,1 km
Keio-universitetet - 3,3 km

Närmaste flygplatser är:
Tokyo (HND-Haneda) - 19,1 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 73,9 km

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt är 100-200 JPY per person och natt, baserat på rummets pris per natt. Stadsskatten gäller inte om priset per natt är mindre än 10 000 JPY. Ytterligare undantag kan förekomma. Kontakta boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen om du vill ha mer information.
  • En skadedeposition på JPY 50000 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för städning: JPY 14000 per vistelse

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Section L Residence Ginza

Adress

Section L Residence Ginza

7-chome-10-5 Ginza

104-0061

Tokyo, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.