1 / 67

Hotel Le Lys d'Or

Vauvert, Frankrike

Nära Arlesvägen



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
TV
Hårtork
Trädgård
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Veranda

Hotel Le Lys d'Or ligger i Vauvert, en 4 minuters promenad från Arlesvägen och 5 minuter från Vauvert et de Petite Camargues turistbyrå. Detta hotell ligger 20,3 km från Les Arenes de Nîmes och 21,3 km från Camargues regionala naturpark. Känn dig som hemma i ett av de 12 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns fläktar och mörkläggningsgardiner. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Arlesvägen - 0,3 km
Vauvert et de Petite Camargues turistbyrå - 0,5 km
Domaine Cabanis vinodling - 3,2 km
Vignoble Scamandre - 6,3 km
La Source Perrier - 7,1 km
Charles Guitard Winery - 9,3 km
Domaine Rouger - 11,7 km
Centre de Découverte du Scamandre - 12,4 km
Pont Ambroix - 12,8 km
Office de Tourisme du Pays de Lunel - 14,9 km
Notre-Dame du Lac-kyrkan - 14,9 km
Musée Medard - 15 km
Arènes Francis San Juan - 15,5 km
Le Clos de Bellevue vingård - 16,4 km
Musée de la Maison Romane - 17,7 km

Närmaste flygplatser är:
Nimes (FNI-Garons) - 22,7 km
Montpellier (MPL-Montpellier - Mediterranean) - 41,7 km

Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal och bagageförvaring. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi och conciergetjänster. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stats-/lokalskatt på 4.40 procent tas ut

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för kontinental frukost: EUR 8 för vuxna och EUR 8 för barn
  • Avgift för extrasäng: EUR 15 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.

Karta över Hotel Le Lys d'Or

Adress

Hotel Le Lys d'Or

399 RUE DE LA REPUBLIQUE

30600

Vauvert, Frankrike

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.