1 / 48

Westcord Hotel De Wadden

Vlieland, Nederländerna

Nära Tromp’s Huys



Bekvämligheter

Bar
Internet
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Skrivbord
Hållbar

Westcord Hotel De Wadden ligger i Vlieland i ett shoppingområde, ett stenkast från Tromp’s Huys och 4 minuters promenad från Centrum De Noordwester. Detta hotell med miljövänlig profil ligger 0,9 km från Rederij Doeksen färjeterminal och 1 km från VVV Vlieland. Känn dig som hemma i ett av de 22 rummen med espressobryggare och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har badkar och dusch och hårtorkar. På rummet finns skrivbord och vattenkokare. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Tromp’s Huys - 0,1 km
Vadehavet - 0,2 km
Centrum De Noordwester - 0,3 km
Rederij Doeksen färjeterminal - 0,4 km
VVV Vlieland - 0,4 km
Midgetgolfbana El Dorado - 0,6 km
Vlielander ostbunker - 1,1 km
Bunkermuseum Wn 12H - 2,5 km
IJsselmeer - 51,9 km

Westcord Hotel De Wadden rekommenderar att du använder flygplatsen Schiphol Airport (AMS) - 163,4 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Här får du tillgång tilll hyrcyklar och kan njuta av utsikten från takterrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och utomhusgrill. Vill du äta något gott kan du ta dig till deras café Eetcafé ‘t Praethuys, som även har en loungebar, eller stanna kvar på rummet och beställa rumsservice (under begränsade tider). Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.32 EUR per person per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: EUR 19.50 för vuxna och EUR 11.25 för barn
  • Spjälsängar (babysängar) finns tillgängliga mot tilläggsavgift

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta över Westcord Hotel De Wadden

Adress

Westcord Hotel De Wadden

Dorpsstraat 61

8899 AD

Vlieland, Nederländerna

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.