




Hotel Lav
Vukovar, Kroatien
Bekvämligheter
Hotel Lav ligger i hjärtat av Vukovar, en fem minuters bilfärd från både Danube River och Vukovars krigsmonument. Detta hotell ligger 19,5 km från Antunović Winery och 28,9 km från Erdutski vinogradi d.o.o.. Känn dig som hemma i ett av de 44 luftkonditionerade rummen med minibarer och plasma-tv. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan satellitkanaler står för underhållningen. Privat badrum med badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns laptopanpassade värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Danube River - 0,6 km
Vukovars krigsmonument - 4,2 km
Antunović Winery - 19,5 km
Erdutski vinogradi d.o.o. - 28,9 km
Josic Wine Cellar - 32,5 km
Paintball Raptor - 32,9 km
Gradski Vrt-stadion - 34,1 km
Park za pse Garo - 34,1 km
Park za pse Toti - 34,3 km
Archaeological Museum - 35,4 km
Tvrđa - 35,4 km
Old Wine Cellars - 35,8 km
Castle Odescalchi-Museum of Ilok - 35,8 km
Medieval Ilok Fortress - 35,9 km
Trg Ante Starčevića - 36,1 km
Närmaste flygplatser är:
Osijek (OSI) - 38,3 km
Zagreb (ZAG) - 290 km
Rekommenderad flygplats för Hotel Lav är Zagreb (ZAG).
Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, business-service och reception (öppen dygnet runt). Planerar du ett event i Vukovar? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 700 kvadratmeter, däribland konferenscenter och 4 mötesrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här finns bland annat tillgång till fitnesscenter och hyrcyklar. Boendet har även gratis wi-fi, en spelhall och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Här erbjuds en gratis komplett frukost dagligen mellan 07.00 och 10.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 1.33 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för husdjur: EUR 20 per boende per dag
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Hotel Lav
Adress
Hotel Lav
18 Ul. Josipa Jurja Strossmayera
32000
Vukovar, Kroatien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.