




DoubleTree by Hilton Hotel Wuhu
Wuhu, Kina
Bekvämligheter
DoubleTree by Hilton Hotel Wuhu placerar dig i hjärtat av Wuhu, och du är inte mer än en fem minuters bilfärd från Jinghu Lake Park och Guangji-templet. Detta hotell i lyxstil ligger 4,9 km från Zheshan-parken och 6,8 km från Fangte Happy World. Känn dig som hemma i ett av de 442 luftkonditionerade rummen med MP3-dockningsstationer och LCD-tv. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan kabelkanaler står för underhållningen. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Jinghu Lake Park - 0,9 km
Yangtze - 0,9 km
Guangji-templet - 2,1 km
Wuhu internationella konferens- och utställningscenter - 4,3 km
Wanda Plaza Jinghu - 4,5 km
Zheshan-parken - 4,8 km
Fangte Happy World - 6,8 km
Fangte Paradise - 12,1 km
Heshan Mountain - 13,9 km
Tianmen Mountain - 20,9 km
Qingshan Libai Cemeteries - 28,3 km
Xiegong förfädershus - 28,3 km
Dapu lantliga värld - 28,8 km
Jinzhu Tower - 32 km
Taibai Park - 33,1 km
Närmaste flygplatser är:
Wuhu (WHA-Xuanzhou) - 53,6 km
Wuhan (WUH-Tianhe Intl.) - 502,4 km
Rekommenderad flygplats för DoubleTree by Hilton Hotel Wuhu är Wuhan (WUH-Tianhe Intl.).
Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, business-service dygnet runt och gratis dagstidningar i lobbyn. Planerar du ett event i Wuhu? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 1600 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Gratis parkeringsservice erbjuds på plats. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage. Här har du tillgång till bland annat gym, inomhuspool och ångbastu. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en souvenirbutik eller tidningskiosk. Njut av internationell gastronomi på OPEN, en av de 3 restaurangerna detta hotell ståtar med, eller stanna på rummet och nyttja dess rumsservice dygnet runt. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukostbuffé serveras mot en avgift. Till förmån för våra kunder har vi angett ett betyg baserat på vårt stjärngraderingssystem.- Avgift för frukostbuffé: CNY 128 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för extrasäng: CNY 207.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.
- Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).
Karta över DoubleTree by Hilton Hotel Wuhu
Adress
DoubleTree by Hilton Hotel Wuhu
15 Changjiang Middle Rd
241000
Wuhu, Kina
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.