




NTA Hotel - Serviced Apartments
Ho Chi Minh City, Vietnam
Bekvämligheter
NTA Hotel - Serviced Apartments placerar dig mitt i Ho Chi Minh City, ett stenkast från Consulate General of the Kingdom of Cambodia och bara en fem minuters promenad från Consulate General of the People's Republic of China. Detta lägenhetshotell ligger 0,9 km från Jade Emperor Pagoda och 1,2 km från Frankrikes generalkonsulat. Känn dig som hemma i ett av de 30 luftkonditionerade rummen som har pentry med stor kyl/frys och spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Konsulatområdet - 0,1 km
Consulate General of the Kingdom of Cambodia - 0,2 km
Consulate General of the People's Republic of China - 0,3 km
Tan Dinh Church - 0,5 km
Tran Hung Dao-templet - 0,6 km
Jade Emperor Pagoda - 0,8 km
Frankrikes generalkonsulat - 0,9 km
USA:s generalkonsulat - 1,1 km
Diamond Plaza - 1,2 km
Krigsminnesmuseet - 1,2 km
Notre Dame-basilikan i Saigon - 1,3 km
Saigons centrala postkontor - 1,3 km
Barnsjukhus 2 - 1,4 km
Dong Khoi-gatan - 1,4 km
Notre Dame-torget - 1,4 km
Den största flygplatsen i närheten är Tan Binh - Tan Son Nhat International Airport (SGN) - 6,3 km
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här har du tillgång till fitnesscenter och kan njuta av terrassen. Boendet har även gratis wi-fi, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och utomhusgrill. Detta lägenhetshotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider).Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition för skador: VND 1000000 per vistelse
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: VND 700000 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 7)
- Avgift för extrasäng: VND 1000000.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Boendet rengörs av städpersonal.
Karta över NTA Hotel - Serviced Apartments
Adress
NTA Hotel - Serviced Apartments
171 - 173 Dien Bien Phu, Dakao Ward
700000
Ho Chi Minh City, Vietnam
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.