Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 48

Madison LES Hotel

New York City, New York, USA

Nära Brooklyn Bridge



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Kaffebryggare
TV
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Skrivbord
Företagsvänlig

I New York-området Manhattan ligger Madison LES Hotel en tio minuters bilfärd från både Empire State Building och Rockefeller Center. Detta hotell ligger 8,2 km från Times Square och 8,3 km från Broadway. Känn dig som hemma i ett av de 49 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan kabelkanaler står för underhållningen. Badrum med badkar och dusch, gratis toalettartiklar och tofflor. På rummet finns telefon, skrivbord och kaffe- och tebryggare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Lower East Side Tenement Museum - 0,8 km
South Street Seaport - 1,7 km
Wall Street - 1,8 km
New York Stock Exchange - 1,9 km
One World Trade Center - 1,9 km
New York University - 2,1 km
Battery Park - 2,4 km
Washington Square Park - 2,4 km
5th Avenue - 2,7 km
Union Square Park - 2,8 km
Brooklyn Bridge - 3,1 km
Gramercy Park - 3,3 km
Madison Square Park - 3,7 km
Brooklyn Bridge Park - 3,7 km
Chelsea Market - 4 km

Närmaste flygplatser är:
LaGuardia Airport (LGA) - 15,7 km
Newark Liberty Intl. Airport (EWR) - 22,5 km
Teterboro, NJ (TEB) - 26,8 km
John F. Kennedy International Airport (JFK) (flygplats) - 31,7 km
Newburgh, NY (SWF-Stewart Intl.) - 119,1 km

Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, business-service dygnet runt och reception (öppen dygnet runt). Här har du tillgång till dygnet runt-öppet fitnesscenter och kan njuta av takterrassen. Detta hotell har även gratis wi-fi och varuautomat. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 07.00 och 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: USD 200 per boende, per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Boendet debiterar en städavgifter på USD 250 om någon rökt i rummen. Avgiften betalas på boendet.
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • Kylskåp på rummet finns tillgängligt mot en tilläggsavgift

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

Karta över Madison LES Hotel

Adress

Madison LES Hotel

154 Madison Street

10002

New York City, New York, USA

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare