




Waterfront Hotel, part of JdV by Hyatt (12381)
Oakland, Kalifornien, USA
Bekvämligheter
Känn dig som hemma i ett av de 145 rummen med iPod-dockningsstationer och platt-tv. Sängen har bäddmadrass och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Gäster har tillgång till bland annat business-service, expressincheckning och expressutcheckning. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferensrum och mötesrum. Här erbjuds utomhuspool och dygnet runt-öppet fitnesscenter. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bröllopstjänster. Ät gott på Waterfront Cafe and Resta, en restaurang med loungebar, eller på deras kafé.
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Destinationsavgift: USD 29.05 per boende per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för parkeringsservice: USD 40 per natt (möjlighet att köra iväg och komma tillbaka)
- Avgift för husdjur: USD 25 per husdjur per vistelse
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Avgift för extrasäng: USD 35.0 per vistelse
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Poolen är tillgänglig mellan 10.00 och 22.00.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter).
- Bil behövs inte för transport till och från detta boende.
- Gäster får tillgång till rummen med mobilnyckel.
- Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).
Karta över Waterfront Hotel, part of JdV by Hyatt (12381)
Adress
Waterfront Hotel, part of JdV by Hyatt (12381)
10 Washington Street
94607
Oakland, Kalifornien, USA
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.