1 / 38

Grupotel Las Pitas

Bahia Feliz, San Bartolome de Tirajana, Spanien

Nära Bahía Feliz



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Konferensrum
Spa
Vattenkokare
Barnpool
TV
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Solstolar
Hårtork
Trädgård
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
All inclusive
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Frys

Grupotel Las Pitas ligger i San Bartolomé de Tirajana (i området Bahia Feliz), en kvarts bilfärd från både Playa de San Agustín och Yumbo Köpcentrum. Detta lägenhetshotell med familjevänlig profil ligger 9,9 km från Dynerna i Maspalomas och 12,8 km från Playa Meloneras. Känn dig som hemma i ett av de 64 luftkonditionerade rummen som har pentry med stor kyl/frys och spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv erbjuder underhållning. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och mikrovågsugnar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Bahía Feliz - 0,3 km
Las Palmas-stränderna - 1 km
El Aguila strand - 1,6 km
Kartingklubb Gran Canaria - 1,8 km
Playa El Pirata - 2,5 km
Sioux City Park - 3 km
Playa de San Agustín - 3,3 km
Sala Scala Gran Canaria Dinner Show - 3,6 km
Paseo Costa Canaria - 4,1 km
Las Burras strand - 4,6 km
El Salvador-templet - 7,1 km
Köpcentret Kasbah - 7,5 km
Yumbo Köpcentrum - 8,4 km
CITA shoppingcenter - 8,9 km
Parque Botánico De Maspalomas - 9,1 km

Den största flygplatsen i närheten är Las Palmas (LPA-Gran Canaria) - 23,7 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. På detta lägenhetshotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferenscenter och mötesrum. Här kan du koppla av i en av deras 4 utomhuspooler, och du har dessutom tillgång till vattenrutschkana och en ångbastu. Boendet har även gratis wi-fi, en spelhall och en frisersalong. Detta lägenhetshotell har 2 restauranger. Koppla av med en drink på en av boendets 2 barer/lounger. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.00. Följande anläggningar är otillgängliga från 14 oktober 2025 till 16 november 2025 (datumen kan ändras):
  • Spa/skönhetsanläggning
  • Avgift för frukostbuffé: EUR 14–16 för vuxna och EUR 7–8 för barn (ungefärligt pris)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Poolen är tillgänglig mellan 09.00 och 19.00.
  • Förhandsbokningar krävs för massage. Bokningar kan göras genom att kontakta detta lägenhetshotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Karta över Grupotel Las Pitas

Adress

Grupotel Las Pitas

Viejos Tendereteros S/N

35100

Bahia Feliz, San Bartolome de Tirajana, Spanien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.