




Riad Gallery 49
Medina, Marrakech, Marocko
Bekvämligheter
Riad Gallery 49 ligger centralt i Marrakech, en fem minuters bilfärd från både Jemaa el-Fnaa och Majorelleträdgården. Denna riad med spa ligger 0,5 km från Bab Doukkala-moskén och 0,7 km från Ecomusee Berbere. Känn dig som hemma i ett av de 5 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Place Bab Doukkala - 0,1 km
Ecomusee Berbere - 0,4 km
Bab Doukkala-moskén - 0,5 km
Cyber Parc - 0,8 km
Dar el Bacha-palatset - 0,8 km
Ensemble Artisanal - 0,8 km
Hantverkscentrum Marrakech - 0,9 km
Marrakech Plaza - 0,9 km
Place du 16 November - 1 km
Den hemliga trädgården Medina Marrakech - 1 km
Grand Poste Gueliz - 1 km
Souk Cherifia - 1,1 km
Mouassine-moskén - 1,2 km
Le Jardin Secret - 1,2 km
Harti-trädgården - 1,2 km
Den största flygplatsen i närheten är Marrakech (RAK-Menara) - 6,5 km
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Denna riad har även gratis wi-fi, en eldstad i lobbyn och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Du kan stilla din aptit på denna riads restaurang som serverar lunch och middag. Vill du hellre mysa på rummet har du dessutom tillgång till rumsservice. Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 07.00 och 11.30.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 2.50 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 15.00 per fordon (enkel resa)
- Avgift för närliggande parkering: EUR 5 per per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Det kan finnas lokala lagar som gör att ogifta gäster inte kan dela rum. Det är gästernas ansvar att kunna uppvisa äktenskapsbevis om så krävs av boendet.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Riad Gallery 49
Adress
Riad Gallery 49
49, Derb Dekak, Bab Doukkala, Medina
40000
Medina, Marrakech, Marocko
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
Resekategorier
- Sommarresor
- Vinterresor
- Fotbollsresor
- Kombinationsresor
- Formel 1-resor
- Julmarknad
- Semesterhus
- Bilsemester i Europa
- All Inclusive-resor
- Familjevänliga hotell
- Resetips: bo billigt och njut av lyxhotell
- Weekendresor
- Roadtrips
- Sparesor
- Barnkul
- Musikalresor
- Golfresor
- Öluffa
- Resor i filmernas fotspår
- Långsemester
- Mat- och vinresor






























































































