1 / 53

Keys Select by Lemon Tree Hotels, Nestor, Mumbai

Marol, Mumbai, Indien

I Mumbai (Andheri East)



Recensioner

7.2 / 10av 115 omdömen
Renlighet7.4 / 10
Komfort7.2 / 10
Läge7.2 / 10
Service7.6 / 10
Skick7 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Konferensrum
Parkering
Kaffebryggare
TV
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Takfläkt
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Keys Select by Lemon Tree Hotels, Nestor, Mumbai ligger centralt i Mumbai, en tio minuters bilfärd från både NESCO Center och USA:s generalkonsulat. Detta hotell ligger 9,1 km från Juhu Beach och 19,7 km från Mohammed Ali Road. Känn dig som hemma i ett av de 135 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Sängen har Select Comfort-madrass och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

MIDC Industrial Estate - 1,6 km
Powai Lake - 2,6 km
Indian Institute of Technology Bombay - 3,2 km
Phoenix Market shoppingcenter - 3,8 km
Mahakali Caves - 3,8 km
Sanjay Gandhi nationalpark - 3,8 km
Hiranandani Business Park - Powai - 4,6 km
Shoppers Stop - 5,6 km
KidZania Mumbai - 5,7 km
R City shoppingcenter - 5,8 km
NESCO Center - 6,8 km
Bombay Convention & Exhibition Centre - 7 km
NMIMS Mumbai - 7,1 km
Andheri Sports Complex - 7,1 km
USA:s generalkonsulat - 7,2 km

Närmaste flygplatser är:
Chhatrapati Shivaji International Airport (BOM) - 3 km
Navi Mumbai Intl. Airport (NMI) - 33,3 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och gratis dagstidningar i lobbyn. Planerar du ett event i Mumbai? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 106 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här erbjuder man utomhuspool och dygnet runt-öppet fitnesscenter. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bröllopstjänster. Hotellets restaurang Keys Cafe serverar lunch, middag och brunch, men vill du lata dig ordentligt kan du koppla av på rummet med deras rumsservice dygnet runt. Frukost serveras dagligen mot en avgift.
  • Avgift för flygtransfer: INR 1500 per person (tur och retur)
  • Avgift för extrasäng: INR 1000 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ett barn, 6 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta över Keys Select by Lemon Tree Hotels, Nestor, Mumbai

Adress

Keys Select by Lemon Tree Hotels, Nestor, Mumbai

Makhwana Road, Off Military Road

400 059

Marol, Mumbai, Indien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.