




Graaf Hotel
Baku, Azerbajdzjan
Recensioner
Bekvämligheter
Mitt i Baku ligger Graaf Hotel , en knapp fem minuters bilfärd från 28 Mall och Baku City Circuit. Detta hotell ligger 4,2 km från Azerbajdzjans nationalbalett och operahus och 5,5 km från Fountain Square. Känn dig som hemma i ett av de 62 rummen med minibarer och platt-tv. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan satellitkanaler står för underhållningen. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Baku kongresscenter - 0,6 km
MetroPark-shoppingcentret - 1,1 km
Haydar Aliyev kulturcenter - 1,2 km
Ganjlik Mall - 1,2 km
Tofik Bakhramov-stadion - 2 km
Baku nöjescenter - 2,8 km
Baku Karting - 2,9 km
28 Mall - 3,5 km
Museum of Modern Art - 3,7 km
Nizami Street - 3,8 km
Azure Shopping Center - 4 km
Port Baku Mall - 4,1 km
Baku City Circuit - 4,1 km
Heydar Aliyev-palatset - 4,1 km
Vinterparken - 4,1 km
Den största flygplatsen i närheten är Baku (GYD-Heydar Aliyev Intl.) - 23,4 km
Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Planerar du ett event i Baku? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 80 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här erbjuds nattklubb och gym. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en souvenirbutik eller tidningskiosk. Ta dig en bit mat på Zumrud Restaurant, en av de 2 restauranger detta hotell ståtar med, eller stanna på rummet och nyttja dess rumsservice dygnet runt. Mindre måltider finns även på deras kafé. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 11.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 1.10 AZN per person per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: AZN 12 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för extrasäng: AZN 10.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.
- Ingen avgift tas ut för barn som är 6 år eller yngre som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
Karta över Graaf Hotel
Adress
Graaf Hotel
15/A Hasanoglu Ave
AZ1025
Baku, Azerbajdzjan
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
Resekategorier


























































