




La Tenuta Dell'Argento Resort
Civitavecchia, Italien
Bekvämligheter
La Tenuta Dell'Argento Resort ligger i Civitavecchia i en förort, en tio minuters bilfärd från både Port of Civitavecchia och Terme Taurine. Detta hotell ligger 3,2 km från Aquafelix och 3,9 km från Taurines bad. Känn dig som hemma i ett av de 23 rummen med minibarer och LCD-tv. Rummen har privata terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Terme Taurine - 1,2 km
Aquafelix - 3,2 km
Terme della Ficoncella - 3,8 km
Taurines bad - 3,9 km
Largo della Pace - 6,1 km
Piazza della Vita - 6,1 km
Civitavecchias arkeologiska nationalmuseum - 6,1 km
Forte Michelangelo - 6,2 km
Port of Civitavecchia - 6,4 km
Aurelia Karting Club - 10 km
Villa La Saracena - 11,8 km
Rocca dei Frangipane - 13,5 km
Santa Marinella-stranden - 13,7 km
Castello Odescalchi - 14,4 km
Spiaggia libera - 14,7 km
Närmaste flygplatser är:
Rom (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vinci Intl.) - 66,4 km
Ciampinos flygplats (CIA) - 85,7 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 3.00 EUR per person per natt i upp till 5 nätter. Skatten gäller inte barn under 10 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för husdjur: EUR 30 per boende per vistelse plus en engångsavgift på EUR 30 för städning
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
- Spjälsäng (babysäng): EUR 10 per natt
- Avgift för extrasäng: EUR 20 per natt
- Middag med värdfolket: EUR 30
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 01 maj till 30 september.
Karta över La Tenuta Dell'Argento Resort
Adress
La Tenuta Dell'Argento Resort
Via Colline dell'Argento snc
00053
Civitavecchia, Italien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
Resekategorier
- Sommarresor
- Vinterresor
- Fotbollsresor
- Kombinationsresor
- Formel 1-resor
- Julmarknad
- Semesterhus
- Bilsemester i Europa
- All Inclusive-resor
- Familjevänliga hotell
- Resetips: bo billigt och njut av lyxhotell
- Weekendresor
- Roadtrips
- Sparesor
- Barnkul
- Musikalresor
- Golfresor
- Öluffa
- Resor i filmernas fotspår
- Långsemester
- Mat- och vinresor



























