Villa in Deià for 8 people with 4 rooms Ref. 546258
Deià, Spanien
Recensioner
CheckIn:. Utcheckning: 10.00
Felfri villa i Mallorca | 4 sovrum | Villa Rafaella | Privat pool & otroliga havsutsikter | Deia
Designad av Thomas Urquijo, en av de mest populära formgivarna i Spanien, fulländas denna fastighet med fantastisk utsikt och en mycket hög standard i finish. Detta nyligen renoverade stenhus ligger gömt på en bergstopp ovanför Llucalcari med utsikt över havet, bara en kort bilresa uppför backen från Deia och stranden Cala Deia. Det är också en kort bilresa från byn där du hittar ett urval av butiker och restauranger.
Egendomen omfattar 13 hektar rustik mark omgiven av Sierra Tramontana, med apelsin-, grapefrukt- och olivträd. Det är en perfekt tillflyktsort bort från allt.
Huset är uppdelat på två våningar och det finns privat parkering både under tak och utomhus. Vardagsrummen inkluderar två lounger, ett kontor, ett öppen planlösning kök/matsal, olika terrasser, en trädgård samt en pool i bra storlek med hisnande havsutsikter.
Detta lyxiga boende har fyra ny designade sovrum, alla med egna badrum.
Sovarrangemang
Sovrum 1
Queen size-säng, eget badrum med dusch, TV, luftkonditionering, tillgång till gemensam terrass.
Sovrum 2
Dubbelrum, eget badrum med dusch, TV, luftkonditionering.
Sovrum 3
2 enkelsängar, eget badrum med dusch, TV, luftkonditionering.
Sovrum 4
Queen size-säng, eget badrum med dusch, TV, luftkonditionering, tillgång till gemensam terrass.
Omgivning och utsikt
-Havsutsikt
-Landskap
-Bergsutsikt
-Trädgård
Bekvämligheter
-Wifi
-Luftkonditionering
-Kaffemaskin
-Larm
-Barnutrustning
-Centralvärme
-Diskmaskin
-Öppen spis
-Frysskåp
-Handdukar till poolen finns
Underhållning
-Sonos ljudsystem
-Satellit-TV
-Apple TV
Pool & Spa
-Privat pool
Utomhus
-Parasoller
-Balkong
-Dagssäng
-Uteplats för avkoppling
-Uteplats för mat
Särskilda villkor
Städning ingår: 3 timmar per dag (ej söndagar). Handdukar byts dagligen och sängkläder veckovis.
Standard incheckningstid: 16:00
Standard utcheckningstid: 10:00
Deposition: 25 000 SEK som betalas via banköverföring 30 dagar före ankomst.
Gästens skyldigheter:
Gästen måste respektera fastigheten, dess möbler och faciliteter samt lämna fastigheten i samma skick som vid ankomst.
Gästen förbinder sig att följa regler för fastigheten eller bostadsområdet samt gällande lagar om exempelvis ljudnivå, sophämtning och vattenförbrukning.
Endast det antal personer som angivits vid bokningen får vistas i fastigheten.
Kunden måste kontakta ansvarig för nycklar minst 3 dagar före ankomst för att informera om ankomsttid.
Karta över Villa in Deià for 8 people with 4 rooms Ref. 546258
Adress
Villa in Deià for 8 people with 4 rooms Ref. 546258
camí de Son Coll, Llucalcari, Sóller, Deià, Serra de Tramuntana, Illes Balears, 07179, España
07179
Deià, Spanien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
