1 / 52

Normandy Etretat

Etretat, Frankrike

Nära Étretat Beach



Bekvämligheter

Bar
Internet
Tvättmaskin
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Diskmaskin
Husdjur tillåtna
Hårtork
Trädgård
Mikrovågsugn
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch
Skrivbord

I Etretat ligger Normandy Etretat nära stranden, en 3 minuters promenad från Maurice Leblancs hus och 8 minuter från Étretat Beach. Detta lägenhetshotell ligger 2 km från Étretats trädgård och 2,5 km från Falaise d'Amont. Känn dig som hemma i ett av de 2 rummen med espressobryggare. Sängen i ditt rum har Select Comfort-madrass. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, regndusch och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Maurice Leblancs hus - 0,2 km
Casino d'Étretat - 0,6 km
Étretat Beach - 0,6 km
Espace Art contemporain - 1 km
Étretats trädgård - 1 km
Chapelle NotreDame de la Garde - 1,1 km
Falaise d'Amont - 1,1 km
Falaise d'Aval - 1,3 km
Aiguille d'Etretat - 1,3 km
Le Valaine - 1,7 km
Pointe de la Courtine - 2,5 km
Le Tilleul - Antifer - 2,9 km
Étretat-Pays de Caux turisttåg - 6,5 km
Etretat Aventure - 7,7 km
Ferme Normande Musée Agricole - 11,1 km

Den största flygplatsen i närheten är Deauville (DOL-Normandie) - 57,2 km

Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras ett picknickområde. Slappna av med en god drink på en av boendets 4 strandbarer.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition för skador: EUR 1000 per vistelse
  • En stats-/lokalskatt på 5.00 procent tas ut

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för parkering utan tak: EUR 25 per dag (möjlighet att köra ut och komma tillbaka)
  • Deposition för husdjur: EUR 50 per vistelse
  • Avgift för husdjur: EUR 10 per husdjur per dag (maximalt EUR 40 per vistelse)
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Städning finns tillgängligt mot en avgift, som varierar beroende på vistelsens längd

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.

Karta över Normandy Etretat

Adress

Normandy Etretat

23 Rue Guy de Maupassant

76790

Etretat, Frankrike

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.