1 / 22

Villa Rachele

Fiumelatte, Varenna, Italien

Nära Villa Monastero



Recensioner

8 / 10av 2 omdömen
Renlighet9 / 10
Komfort8 / 10
Service9 / 10
Skick7 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Spa
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Diskmaskin
Husdjur tillåtna
Ugn
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Mikrovågsugn
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Familjevänlig

Denna lägenhet ligger i Varenna nära stranden, en kvarts promenad från både Villa Monastero och Ramo di Lecco. Denna lägenhet ligger 6 km från Bellagios hamn och 13,7 km från Villa del Balbianello. Slå dig till ro i den här lägenheten, som har eldstad och platt-tv. Det finns en privat balkong eller terrass. Köket är utrustat med ett kylskåp, en ugn och en spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabelkanaler erbjuder underhållning. Det privata badrummet har djupt badkar och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Ramo di Lecco - 0,1 km
Sorgente del Fiumelatte - 0,5 km
Villa Monastero - 1,1 km
Royal Victoria - 1,4 km
San Giovanni Battista-kyrkan - 1,4 km
San Giorgio-kyrkan - 1,4 km
Castello di Vezio - 1,8 km
Lover's Walk - 1,9 km
Valsassina - 2,7 km
Vita stranden - 4,3 km
Liernas hamn - 4,4 km
Vandringsleden - 4,4 km
Orrido di Bellano - 5,7 km
Bellagios hamn - 6 km
Villa Serbelloni - 6,7 km

Närmaste flygplatser är:
Lugano (LUG-Agno) - 39,3 km
Bergamo Orio al Serio Airport (BGY) - 59,2 km
Linateflygplatsen (LIN) - 78,1 km
Malpensas internationella flygplats (MXP) - 94,8 km

Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Kontantdeposition: EUR 150.00
  • Stadsskatt: 3.00 EUR per person per natt i upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 7 år.
  • Avgift för städning: 240 EUR per boende och per vistelse
  • Serviceavgift: 70 EUR per boende per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Parkeringsavgift: EUR 7.50 per dag
  • Avgift för handduk: 15 EUR per boende per vistelse (alternativt kan gäster ta med egen handduk)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Upp till 2 barn, 12 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Gäster kan få tillåtelse att ta med sig husdjur genom att föranmäla detta. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.

Karta över Villa Rachele

Adress

Villa Rachele

Strada statale 13A

23829

Fiumelatte, Varenna, Italien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.