1 / 15

Cinema Hostel

Gamla stadskärnan, Lviv, Ukraina

I Lvov (Centrala Lviv)



Recensioner

7.4 / 10av 3 omdömen
Renlighet7.4 / 10
Komfort7.4 / 10
Service7.4 / 10
Skick7.4 / 10

Bekvämligheter

Internet
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Cinema Hostel ligger i Lvov (i området Centrala Lviv), ett stenkast från både Lviv filharmoniker och Shevchenka Avenue. Detta vandrarhem ligger 0,3 km från Museum of Banking Technology och 0,3 km från Leopold Levytsky konstnärliga och minnesmuseum. Känn dig som hemma i ett av de 14 rummen. Laga din egen mat i det delade/gemensamma köket. Badrummen har dusch och hårtorkar. Städning erbjuds dagligen och strykutrustning finns på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Lviv filharmoniker - 0,1 km
Shevchenka Avenue - 0,1 km
Volodymyr Ivasyuk-monumentet - 0,2 km
Leopold Levytsky konstnärliga och minnesmuseum - 0,3 km
Solomiya Krushelnytska musikaliska minnesmuseum - 0,3 km
Museum för nationell folkarkitektur och lantliv - 0,3 km
Museum of Banking Technology - 0,3 km
Adam Mickiewicz monument - 0,3 km
Potocki palats - 0,3 km
Lviv Art Palace - 0,4 km
Museum för antika ukrainska böcker - 0,4 km
Grevarna Pototskikhs palats - 0,4 km
Latinska katedralen - 0,4 km
Konstpalatset - 0,4 km
I Lyudy, I Lyalky - 0,4 km

Den största flygplatsen i närheten är Lviv (LWO-Lviv Intl.) - 6,6 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 86.47 UAH per person per natt
  • En stats-/lokalskatt på 1.00 procent tas ut

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.
  • Barn som är 5 år och yngre är inte tillåtna.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.

Karta över Cinema Hostel

Adress

Cinema Hostel

Kovguna Str. 3

79000

Gamla stadskärnan, Lviv, Ukraina

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.