




Dai Nonni Hotel
Guatemala City, Guatemala
Bekvämligheter
I Guatemala City-området Zona 13 ligger Dai Nonni Hotel en fem minuters bilfärd från både Avenida La Reforma och Plaza Fontabella Shopping Center. Detta hotell ligger 2,3 km från Amerikanska ambassaden i Guatemala och 2,4 km från Mexikanska ambassaden i Guatemala. Känn dig som hemma i ett av de 7 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har dusch och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Parque Las Américas - 0,3 km
Avenida Las Américas - 0,3 km
El Salvadors ambassad - 0,8 km
Avenida La Reforma - 0,8 km
El Obelisco - 1 km
Gran Centro Los Próceres - 1 km
Perus ambassad - 1 km
Guatemalas exportörers förening - 1 km
Unionskyrkan i Guatemala - 1,3 km
La Aurora zoo - 1,3 km
Europlaza - 1,5 km
Barnens museum - 1,6 km
Avia köpcentrum - 1,7 km
The Village Shopping Center - 1,7 km
Tyska ambassaden i Guatemala - 1,7 km
Dai Nonni Hotel rekommenderar att du använder flygplatsen Guatemala City (GUA-La Aurora Intl.) - 4,5 km
Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, expressincheckning och expressutcheckning. Planerar du ett event i Guatemala City? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 20 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift och avgiftsfri parkering finns även på plats. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi och en souvenirbutik eller tidningskiosk. Boendet har även en eldstad i lobbyn och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Dai Nonni Hotel har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Här erbjuds en gratis frukost enligt egen beställning dagligen mellan 07.00 och 10.00.- Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
- Det är möjligt att barn inte är berättigade till gratis frukost.
- Alkohol serveras ej och är förbjudet på detta boende.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner och gäster får tillgång till rummen med mobilnyckel.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Dai Nonni Hotel
Adress
Dai Nonni Hotel
15 av. A, 5-30 zona 13
1013
Guatemala City, Guatemala
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.