1 / 16

HANARE KYOTO Hachijoguchi

Minami-ku, Japan

Nära Kyoto-tornet



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Tvättmaskin
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Brödrost
Hårtork
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Torktumlare

Denna lägenhet ligger centralt i Kyoto, en kvarts promenad från både Kawaramachi Street och Kyoto-tornet. Denna lägenhet ligger 14 km från Biwasjön och 3,4 km från Fushimi Inari Shrine. Slå dig till ro i den här luftkonditionerade lägenheten, som har ett kylskåp och en spishäll i pentryt. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv erbjuder underhållning. Det privata badrummet med åtskilt badkar och dusch har djupt badkar och gratis toalettartiklar. Bekvämligheter som ingår är mikrovågsugn och kaffe- och tebryggare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Kyoto TERRSA - 0,7 km
Kawaramachi Street - 0,8 km
To-jis tempel - 0,9 km
Kyoto-tornet - 1 km
Kyoto station building - 1 km
Umekoji Park - 1,1 km
Kyoto Aquarium - 1,2 km
Kamo flod - 1,4 km
Higashi Honganji-templet - 1,4 km
Nishihonganji-templet - 1,5 km
Nintendo World Headquarters - 1,5 km
Sanjusangen-dos tempel - 1,8 km
Tofuku-jis tempel - 2 km
Kyoto National Museum - 2 km
Kyoto järnvägsmuseum - 2,2 km

Närmaste flygplatser är:
Osaka (ITM-Itami) - 47,3 km
Kobe (UKB) - 75,5 km
Osaka (KIX-Kansai Intl.) - 94,5 km

Gästerna har bland annat tillgång till virtuell reception. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och conciergetjänster.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Upp till 3 barn, 5 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.

Karta över HANARE KYOTO Hachijoguchi

Adress

HANARE KYOTO Hachijoguchi

22-43 Nishikujo Inmachi, Minami-ku

601-8412

Minami-ku, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.