1 / 24

Støtvig Hotel

Larkollen, Norge

Nära Engholmstranda



Recensioner

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Konferensrum
TV
Husdjur tillåtna
Bastu
Gym
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Solstolar
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch
Öppen spis
Skrivbord
Elektrisk bil laddare
Företagsvänlig

Støtvig Hotel ligger i Moss på stranden, 6 min med bil från Langstranda. Detta hotell vid stranden ligger 3,3 km från Engholmstranda och 3,8 km från Danmarkstranda. Känn dig som hemma i ett av de 91 luftkonditionerade rummen. Rummen har privata terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, hårtorkar och tofflor. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Engholmstranda - 2,8 km
Langstranda - 3,3 km
Danmarkstranda - 3,8 km
Fuglevik - 11 km
Melløs Stadion - 12,2 km
Feste - 12,5 km
Bytårnet - 13,1 km
Moss/Konst/Ram - 13,7 km
Dronningens gate - 13,8 km
Galleri Kraft och Metallum - 13,9 km
Moss kyrka - 13,9 km
Moss Town and Industrial Museum - 13,9 km
Moss konstgalleri - 13,9 km
Galleri Henrik Gerner - 14 km
Punkt Oe - 14 km

Närmaste flygplatser är:
Sandefjord (TRF-Torp) - 63,3 km
Gardermoen lufthavn (OSL) - 116,8 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Här kan du koppla av i en av deras 2 bubbelpooler, och du har dessutom tillgång till en bastu och ett fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, en souvenirbutik eller tidningskiosk och en eldstad i lobbyn. Detta hotell har 3 restauranger och erbjuder också möjligheten att stanna på rummet och nyttja dess rumsservice (under begränsade tider). Koppla av med en drink på en av boendets 3 barer/lounger. En gratis frukostbuffé erbjuds på vardagar mellan 07.00 och 09.30 och på helger mellan 08.00 och 10.30. Detta boende kommer att renoveras mellan 27 april 2026 och 20 juni 2026 (slutdatum kan komma att ändras). Följande områden påverkas:
  • En av poolerna

Gäster har tillgång till följande alternativa faciliteter under renoveringen:

  • Gym
  • Fritidsanläggning

Under renoveringens gång gör man allt man kan för att minska oljud och störningar.
  • Avgift för husdjur: NOK 500 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Spjälsäng (babysäng): NOK 150.0 per dag
  • Poolavgift: 380 NOK per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 07.00 och 21.00.

Karta över Støtvig Hotel

Adress

Støtvig Hotel

801 Larkollveien

1560

Larkollen, Norge

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.