




Hotel Schwörer
Lenzkirch, Tyskland
Bekvämligheter
Hotel Schwörer ligger i Lenzkirch vid floden, en kvart med bil från både Titisee och Badeparadies Schwarzwald. Detta hotell med familjevänlig profil ligger 0,1 km från Södra Schwarzwald naturpark och 9,7 km från Spasspark Hochschwarzwald. Känn dig som hemma i ett av de 28 rummen med platt-tv. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrummen har dusch och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Södra Schwarzwald naturpark - 0,1 km
Titisee - 9,1 km
Spasspark Hochschwarzwald - 9,7 km
Schluchsee-sjön - 10,4 km
Strand Amalienruhe - 10,7 km
Erichs Schnapshus - 11,2 km
Hochfirstbacken - 11,5 km
Badeparadies Schwarzwald - 12,6 km
Strandbad Seebrugg - 13,6 km
Golfclub Hochschwarzwald - 13,6 km
Västleden - 14,5 km
Zeiger - 15,9 km
Ravennaklyftan - 17,1 km
Skidlift - 17,1 km
Feldbergs skidort - 17,2 km
Hotel Schwörer rekommenderar att du använder flygplatsen Basel (BSL-EuroAirport) - 83,9 km
Gäster har tillgång till bland annat business-service, expressincheckning och expressutcheckning. Planerar du ett event i Lenzkirch? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 4 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig på begäran), och avgiftsfri parkering finns på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Detta hotell har även en spelhall, skidförvaring och bröllopstjänster. Du kan äta middag på hotellets restaurang Florian Stueble, som specialiserar sig på regionala rätter, eller ta det lugnt på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. En gratis frukostbuffé erbjuds på vardagar mellan 07.30 och 10.00 och på helger mellan 07.30 och 10.00. Hotelstars Union tilldelar officiella stjärnklassificeringar för boenden i Tyskland. Detta boende har klassificerats som 3 stars.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 3.00 EUR per person per natt för vuxna; 1.60 EUR per natt för gäster mellan 6 och 15 år. Skatten gäller inte barn under 6 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 150 per fordon (enkel resa)
- Husdjursavgift: EUR 5 per husdjur (varierar beroende på vistelsens längd)
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Avgift för extrasäng: EUR 20.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Ett barn, upp till 2 år, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används. Det är möjligt att barn inte är berättigade till gratis frukost.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Bil behövs inte för transport till och från detta boende.
Karta över Hotel Schwörer
Adress
Hotel Schwörer
Ludwig-Kegel-Strasse 25
79853
Lenzkirch, Tyskland
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
Resekategorier