




Hotel Senke
Sekionsen, Myoko, Japan
Bekvämligheter
Hotel Senke ligger i Myoko, ett stenkast från Myoko Kogen och en 3 minuters promenad från Akakura Onsen Ski Area. Detta ryokan ligger 15,2 km från Madarao Kogen Ski Resort och 0,2 km från Akakan Ski Area. Känn dig som hemma i ett av de 18 luftkonditionerade rummen. Badrummen har gratis toalettartiklar och tofflor. På rummet finns vattenkokare. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Myoko Kogen - 0,1 km
Akakura Onsen Ski Area - 0,2 km
Akakan Ski Area - 0,2 km
Seki Onsen Ski Resort - 1,6 km
Myoko-Togakushi Renzan nationalpark - 1,9 km
Imoridammen - 3,4 km
Ikenotaira Onsen Ski Resort - 4 km
Myoko skidpark - 4,2 km
Tsubame Onsen - 5,2 km
Naenatakifallet - 9,3 km
Myoko Sunshine Land - 9,8 km
Lake Nojiri - 9,9 km
Lake Nojiri Naumann Elephant Museum - 10,1 km
Kurohime Kogen Snow Park - 10,3 km
Kurohime Fairy Tale Museum - 11,9 km
Den största flygplatsen i närheten är Niigata (KIJ) - 174,1 km
Gäster har tillgång till bland annat tvättmöjligheter och värdeförvaringsskåp i receptionen. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här erbjuds massage och du har tillgång till heta källor. Ta en bit mat på någon av de många matställena detta ryokan erbjuder. Här finns bland annat 2 restauranger och ett kafé. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Lokal frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 08.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 150.00 JPY per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för lokal frukost: JPY 2500 per person (ungefärligt pris)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
- Observera att vissa boenden inte tillåter gäster med tatueringar att använda boendets allmänna bad.
Karta över Hotel Senke
Adress
Hotel Senke
469-10 Akakura
949-2111
Sekionsen, Myoko, Japan
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
Resekategorier
- Sommarresor
- Vinterresor
- Fotbollsresor
- Kombinationsresor
- Formel 1-resor
- Julmarknad
- Semesterhus
- Bilsemester i Europa
- All Inclusive-resor
- Familjevänliga hotell
- Resetips: bo billigt och njut av lyxhotell
- Weekendresor
- Roadtrips
- Sparesor
- Barnkul
- Musikalresor
- Golfresor
- Öluffa
- Resor i filmernas fotspår
- Långsemester
- Mat- och vinresor

























