Sök och boka resa

search
  1. Nära Shruti Mandir Ashram
    Land
    Indien
    Region
    Västra Indien
    Ort
    Vadodara

    Beskrivning av hotell: FabHotel Royal Residency Sama- Savli Rd i Vadodara

    FabHotel Royal Residency Sama- Savli Rd ligger i Vadodara, en fem minuters bilfärd från både EME Temple och Shruti Mandir Ashram. Detta hotell ligger 1,5 km från Narmada Canal och 2,2 km från Hathni Mata. Känn dig som hemma i ett av de 16 rummen med LCD-tv. Med gratis wi-fi håller du dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns skrivbord, gratis dagstidningar och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

    Shruti Mandir Ashram - 1,3 km
    Narmada Canal - 1,4 km
    EME Temple - 1,4 km
    Hathni Mata - 2,3 km
    Baps Swaminarayan Mandir - 2,7 km
    Sursagar Lake - 3 km
    Jubilee Baug - 5,5 km
    Navjivan Nature Cure Centre - 5,8 km
    Sayaji Baug - 5,9 km
    Mandvi Gate - 5,9 km
    Lehripura Gate - 6 km
    Baroda Museum And Picture Gallery - 6,2 km
    Ravibhan Temple - 6,4 km
    Nazarbaug Palace - 6,5 km
    Kirti Mandir - 6,7 km

    Den största flygplatsen i närheten är Vadodara (BDQ) - 4,1 km

    Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Detta hotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider). Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 8:00 och 10:00.
    • Avgift för extrasäng: INR 500.0 per natt

    Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

    Adress

    4th Floor Siddharth Annexe 390024 Vadodara Gujarat GPS: N 22.351 E 73.201

    Fakta

    Land Indien
    Region Västra Indien
    Ort Vadodara