Hotel Chanakya
Agra, Indien
Bekvämligheter
Hotel Chanakya ligger i Agra (i området Taj Ganj), en 1 minuters bilfärd från Taj Mahal och 8 minuter från Agra Marble Emporium. Detta hotell ligger 3,1 km från Moskén och jawaben och 4 km från Sadar-basaren.
Känn dig som hemma i ett av de 45 rummen. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och tofflor. På rummet finns telefon, gratis dagstidningar och separata sittutrymmen.
Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och conciergetjänster. Detta hotell har även en frisersalong, bröllopstjänster och en eldstad i lobbyn.
Detta hotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice dygnet runt. Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift från 07:00 till 11:00.
Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, expressincheckning och expressutcheckning. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats.
Karta över Hotel Chanakya
Adress
Hotel Chanakya
Shahid Nagar Choraha
282001
Agra, Indien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.